Gryazin zorganizuje mistrzostwa w Richard Burns Rally !

Foto: Riko Design

Zwycięzca Rajdu Polski sprzed trzech lat poinformował, że już niedługo ruszą wirtualne rozgrywki pod nazwą Catch Gryazin, które odbędą się w popularnym symulatorze RBR.

Wszyscy chętni do startu mogą zgłosić się za darmo. Do rywalizacji dopuszczonych będzie, aż 11 klas, w których będzie mogło rywalizować łącznie 77 modeli samochodów od kategorii WRC po klasę RGT. Harmonogram każdej z czterech rund będzie wyglądał identycznie, czyli sześć oesów pokonywanych dwukrotnie.

Pierwszy sezon zmagań ruszy od Arctic Rally, który będzie wzorowany na drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Następnie wirtualni zawodnicy z całego świata przeniosą się na szutrowe trasy Rajdu Polski. Drugą część sezonu rozpocznie Rally Barum natomiast Hiszpańskie asfalty zamkną krótki kalendarz. Dla zwycięzcy z każdej klasy, oprócz 25 pkt do klasyfikacji generalnej, czeka teamowa koszulka zespołu Nikolaya Gryzazina.

Rywalizacja w Catch Gryazin rusza już w tą niedzielę od wyżej wspomnianego zimowego Arctic Rally Finland.

 

,,Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak zaprosić moich fanów do rywalizacji… Zawody zostaną rozegrane w symulatorze rajdowym RBR. Do zobaczenia na rajdowych trasach !” – mówi Gryazin