Grzegorz Grzyb pokazał nowe malowanie. Skoda jedzie na Slovakia Ring

438
Grzegorz Grzyb prezentuje nowe malowanie na sezon 2023
Grzegorz Grzyb prezentuje nowe malowanie na sezon 2023

Grzegorz Grzyb jest gotowy na rozpoczęcie sezonu 2023. Polski kierowca już w ten weekend wystartuje w rajdzie zorganizowanym na torze Slovakia Ring. Z tej okazji zaprezentował nowe oklejenie samochodu.

Grzegorz Grzyb po raz kolejny przymierza się do startów na Słowacji. Polski kierowca pojedzie za kierownicą Skody Fabii Rally2, a na prawym fotelu w jego rajdówce zasiądzie Piotr Sieliło.

Zobacz: Grzyb liderem, mistrzowski spacer Kristenssona

Sezon rajdowy na Słowacji rusza nieco wcześniej niż w Polsce. Pierwsza runda w tym sezonie to 4. Rajd Slovakia Ring 2023. Impreza zostanie rozegrana na słynnym torze w dniach 24-25 marca 2023 r.

W tym roku organizatorzy przygotowali łącznie 71,8 kilometrów w ramach MMSR, MSR i MSR HA, a także sześć prób szybkościowych o łącznej długości prawie 67 kilometrów.

Przeczytaj koniecznie: Grzyb po raz trzeci, Lubiak ląduje na dachu

W ramach imprezy poszczególne załogi powalczą o punkty w Międzynarodowych Rajdowych Mistrzostwach Słowacji 2023, Rajdowych Mistrzostwach Słowacji 2023, Rajdowych Mistrzostwach Słowacji 2023, ale także w Rajdowym Pucharze Słowacji 2023. Do tego załogi będą rywalizować w ramach Rajdowej Legendy oraz Rajdowego Pucharu Regionalnego.

W tegorocznej imprezie na Słowacji wystartuje kilka polskich załóg:

  • Grzyb Grzegorz / Sielilo Piotr (Skoda Fabia Rally2)
  • Kwiatkowski Rafał / Kozdroń Kamil (Skoda Fabia R5)
  • Parys Piotr / Syty Damian (Ford Fiesta Rally3)
  • Wróblewski Tomasz / Tarapacki Paweł (Ford Fiesta Rally4)

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl