poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyGrzyb liderem, mistrzowski spacer Kristenssona

Grzyb liderem, mistrzowski spacer Kristenssona

Grzegorz Grzyb udowadnia, że na słowackich oesach czuje się jak ryba w wodzie. Polak deklasuje rywali na trasie Rajdu Koszyc, jednak aby myśleć o tytule RSMP potrzebuje poważnego potknięcia Toma Kristenssona. Szwed wydaje się jechać iście… spacerowym tempem i bez problemu kontroluje swój mistrzowski marsz.

Rywalizacja u naszych południowych sąsiadów to teatr jednego duetu. Grzyb oraz Binięda dosłownie dzielą i rządzą, wygrywając aż cztery z pięciu sobotnich odcinków. Przewaga po pierwszym etapie jest po prostu gigantyczna – Polacy mają przeszło minutę zapasu. Pogoń weterana nie robi jednak wrażenia na faworytach tegorocznej kampanii, szwedzkim duecie Kristensson/Johansson. Reprezentanci stajni Kowax 2B Rally nie forsują tempa i na chłodno kalkulują swoje działania. Niezależnie od układu sił, do mistrzowskiego tytułu wystarczy im finisz na podium imprezy. Kristensson, przynajmniej na razie, może spać spokojnie. Sitek i Poloński mają aż minutę straty. A zważywszy na to jak daleko jest Parys i Górski… jedynie kataklizm odbierze tytuł gościom ze Skandynawii. Jeśli w Koszycach nie dojdzie do istnego armagedonu, Kristensson zostanie już czwartym, zagranicznym mistrzem RSMP w historii.

fot. Rozmus Photography

Emocje w cieniu „generalki”

Choć opis sytuacji wśród najmocniejszych załóg dysponujących maszynami R5 i Rally2 nie ocieka zbyt wielkimi emocjami, te bez cienia wątpliwości towarzyszą zawodnikom niższych kategorii. Szczególnie ciekawie wygląda pojedynek w grupie NAT4. Złoty medal wywalczyć może jeszcze każda z załóg. W najgorszej sytuacji jest duet Matulka/Martynek. Mimo, że dominują w Koszycach, ich sukces zależy od… niepowodzenia i odpadnięcia rywali. Paweł Latos i Dominik Ragiel w Hondzie Civic już praktycznie witają się z gąską. Wystarczy, że w bezpośredniej walce pokonają załogę Kulka/Marcol. Ci mają teraz ponad… 6 minut straty. Po dzisiejszym etapie wydaje się, iż Latos wraz z Raglem mogą chyba otwierać szampana.

Niedzielny etap składać się będzie z sześciu odcinków specjalnych. Rywalizację otworzy OS „Jahodna” (8:45), finałowy, dodatkowo punktowany power stage „Ruzin” zaplanowano na 12:40. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem organizatorów, rajdowego mistrza Polski 2022 poznamy około godziny 13:30. Kto odziedziczy królewski tron po Mikołaju Marczyku?

Klasyfikację generalną 48. Garett Rajdu Koszyc znajdziecie na stronie ewrc-results.com.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

Szansa na bezpieczną rywalizację na Autodromie Słomczyn

Już 11 lutego na Autodromie Słomczyn odbędzie się Puchar Toru Słomczyn. To impreza kierowana do kierowców amatorów....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here