Grzybowski na pole position w WSMP

Grzegorz Grzybowski wygrał pierwszą sesję kwalifikacyjną lipcowej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w królewskiej klasie D4 +3500. O pół sekundy pokonał on Bartosza Walkowiaka.

Kierowca Porsche 911 GT3 Cup wykręcił wynik 1:37,923 na swoim trzecim okrążeniu pomiarowym. W tym samym czasie swój najlepszy czas w podobnym samochodzie uzyskał Bartosz Walkowiak, który przegrał walkę o pole position różnicą 0,528 sekundy.

W dywizji D4 3500 dla samochodów TCR pole position wywalczył Artur Paziewski. Drugie miejsce rzutem na taśmę wywalczył Piotr Podoba, wypychając poza pierwszy rząd lidera klasyfikacji generalnej Jakuba Franka. Czwarty był Krzysztof Zagórski.

Pole position w klasie D4 2000 zdobył Sławomir Szwargot, w D4 2000 N/A najszybsza była Marcelina Czepiel, w DN2 Mateusz Ciesiółka, w D4 1400 Mateusz Tabaka, a w DN1 Mieszko Matuszyk.