niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaWyścigiGSMP: Zacięty pojedynek na półmetku

GSMP: Zacięty pojedynek na półmetku

Przed chwilą zakończył się pierwszy, niedzielny podjazd wyścigowy. Podobnie jak wczoraj o zwycięstwo w drugiej rundzie GSMP walczą Waldemar Kluza i Grzegorz Różalski. Reprezentant Kluza Racing Team był szybszy o dwie dziesiąte sekundy! 

Za nami dwa podjazdy treningowe oraz pierwszy, oficjalny przejazd na czas. Na półmetku niedzielnej rywalizacji w 20. Wyścigu Górskim Prządki na fotel lidera wspiął się wczorajszy zwycięzca, Waldemar Kluza. Grzegorz Różalski depcze mu jednak po piętach, a różnice na mecie były dosłownie iluzoryczne… Przed nami emocjonujący finał drugiej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zapinamy pasy, który Lancer zgarnie dziś pełną pulę?

fot. Grzegorz Kozera

O grubość lakieru

Poranne treningi padły łupem Grzegorza Różalskiego. Kierowca z Puław wyprzedził swojego głównego oponenta o blisko cztery sekundy, zaś na drugiej próbie wygrał o przeszło osiem dziesiątych. Kluza zrewanżował się podczas pierwszego, wyścigowego podjazdu. Zwycięzca sobotniej rywalizacji pokonał Różalskiego o raptem dwie dziesiąte sekundy, wysuwając się na prowadzenie w wirtualnej klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Szymon Piękoś, który wraca do walki po wczorajszych kłopotach z felgą. Piękoś stracił ponad pięć sekund. Wydaje się, iż jest to strata, której po prostu nie da się odrobić podczas ostatniego startu.

Podobnie jak wczoraj, w „gościnnych” przejazdach grupy Maluch Trophy najszybszy okazał się Oskar Klimek. Dotychczasowy lider pokonał trasę z Korczyny do Czarnorzek ze średnią prędkością 98 km/h i zbudował blisko trzy sekundy zapasu. Bezkonkurencyjny jest również Wojciech Myszkier, startujący w klasie historycznej. Kierowca Volkswagena Golfa przewodzi z naprawdę komfortową przewagą nad rywalami. W historycznej grupie FIA CEZ najlepiej poradził sobie Jakub Zalega. Paweł Hoffman w przepięknym Saabie 96 został daleko w tyle.

Niestety, nie obyło się dziś bez większych i mniejszych problemów. Jakub Kaszuba jadący przepięknym „bolidem” Alfa Romeo wycofał się z powodu awarii… Arek Siewierski przebił oponę w swoim Renault Clio i zatrzymał się na poboczu. Byliśmy także świadkami dwóch wypadków. Konrad Strzyżesz rozbił się przy PO1 i zakończył dzisiejszy występ na lawecie. Bardzo poważnego „dzwona” zaliczył Jarosław Adamiak. Na szczęście kierowca wyszedł z tej opresji cały i zdrowy. Zabezpieczenia iraz klatka bezpieczeństwa zadziałały wzorowo…

GSMP
fot. Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – oficjalny profil Facebook

Walka o wszystko

Przed nami finałowy podjazd wyścigowy Orlen 20. Wyścigu Górskiego Prządki, zawodnicy powrócą na trasę punktualnie o 15:00. Mamy nadzieję, że kapryśna pogoda pozwoli nam na równą, sprawiedliwą walkę w identycznych warunkach… Usiądźmy głęboko w fotelach, zapowiada się epicki pojedynek pomiędzy konstrukcjami Mitsubishi należącymi do Kluzy i Różalskiego. Patrząc na dyspozycję obu panów, jesteśmy spokojni o wyścigowe widowisko!

Więcej informacji o obecym sezonie GSMP znajdziecie na oficjalnej stronie mistrzostw. Po najgorętsze wiadomości ze świata górskiej rywalizacji zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy więc do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marcinkiewicz i Zentner wygrywają wyścig długodystansowy

Maciej Marcinkiewicz i Adam Zentner przebili się z końca stawki, aby zwyciężyć w pierwszej rundzie sezonu 2023...

Ostałowski i Korpuliński prowadzą po kwalifikacjach w Słomczynie

Dzisiejsze kwalifikacje wyłoniły pierwszych liderów Driftingowych Mistrzostw Polski. Na lekko zmodyfikowanej trasie panowały idealne warunki do jazdy....

Verstappen rzutem na taśmę wygrywa genialne kwalifikacje do Grand Prix Monako

Max Verstappen
Max Verstappen zdobył swoje pierwsze pole position do niedzielnego Grand Prix Monako. Holender w trzymających w napięciu...

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3...

Były mistrz wygrywa na inaugurację 318is Cup PL

Mistrz pucharu 318is Cup PL z 2020 roku Marcin Lempert odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here