środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGT3 Poland podczas Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe w Poznaniu

GT3 Poland podczas Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe w Poznaniu

Druga runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe rozegrana zostanie w najbliższy weekend na naszym krajowym torze wyścigowym w Poznaniu. Do zawodów przystąpi aż pięciu zawodników zespołu GT3 Poland, którzy czekają na drugi wyścigowy weekend w bojowych nastrojach.

Do Jarosława Budzyńskiego, Marcina Jedlińskiego, Stanisława Jedlińskiego oraz Rafała Mikruta, dołączy podczas weekendu 13-15 czerwca Luis Scarpaccio znany z występów w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Przed zawodami mieliśmy ogrom pracy po zawodach WSMP w jakich braliśmy udział dwa tygodnie temu – mówi Bartosz Opioła, manager zespołu. Wszystko powoli kończymy. Odbudowaliśmy auto Radka Kordeckiego, udało się zbudować nowe auto Marcina Jedlińskiego. Od jutra zaczynamy pierwsze treningi. Od godziny 12:00 mamy wynajęty tor, więc będziemy testować sprawdzać, bo czeka nas bardzo ciekawy weekend.

Tym razem zawodnicy GT3 Poland pojawią się dwukrotnie na torze zlokalizowanym w pod Poznańskim Przeźmierowie. Obiekt o długości 4083 metrów zostanie opanowany przez 17 samochodów Porsche GT3 Cup już od piątku.

Pierwszy trening odbędzie się bowiem w piątek 13 czerwca o godzinie 16:40. Wszyscy zawodnicy liczą, że 13 w piątek uda się osiągnąć wspaniałe wyniki, a pech nie dopadnie nikogo.

Pierwsze kwalifikacje przed sobotnim wyścigiem rozpoczną się o 11:05 i potrwają 35 minut. Tego samego dnia o godzinie 16:10 wystartuje pierwszy weekendowy wyścig Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, który rozegrany zostanie na dystansie 20 minut + 1 okrążenie.

Niedzielna część harmonogramu dla Porsche GT3CCCE zakłada jeden wyścig, który otworzy niedzielne zmagania kierowców wyścigowych na Torze Poznań o godzinie 10:45

Rafał Mikrut: Jak zwykle nie mogę się doczekać kolejnej rundy pucharu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Tym razem jedziemy bez gości z Supercup, z którymi mieliśmy okazję startować na Węgrzech. Chcę wypaść jak najlepiej i zaliczyć podium w klasie SILVER. Tor znam idealnie, choć nie należy on do moich ulubionych. W tym momencie zajmuję 4 miejsce w klasie i tracę jedynie 3 punkty do Ceyisakara Cenka z Turcji. Będę chciał odrobić stratę podczas tego weekendu i mocno powalczyć.

Jarosław Budzyński: Kolejny raz spotykamy się z przyjaciółmi z GT3 Cup w tym sezonie, tym razem na Torze Poznań. Po wyścigu na Hungaroringu objąłem prowadzenie w klasie SILVER, które chciałbym utrzymać. Jak zawsze jadę na zawody w dobrym humorze. Oprócz Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, wystartuję w WSMP. Od środy zaczynamy treningi, żeby się przygotować dobrze do startu. Dwa tygodnie temu w Poznaniu nie było tak świetnie, dlatego liczę, że tym razem będziemy walczyć fair play od startu aż do mety. Zapraszam wszystkich kibiców na Tor Poznań na międzynarodowe zawody.

Luis Scarpaccio: Długo nie było mnie w Polsce, ale wracam tu z wielka przyjemnością. Ostatni raz miałem okazję startować w Ginettą w marcu. Tym razem przesiadam się do Porsche, którym nie miałem jeszcze okazji jeździć. To będzie testowy start. Chcę zobaczyć czy mi się spodoba i kolejne występy uzależniam od mojego zadowolenia i nie wykluczam kontynuacji sezonu. Tor Poznań jest obiektem, który bardzo lubię i czuje się na nim wyborowo. Przedwczoraj miałem okazję jeździć Porsche 991, które przygotowało mnie do startu. W środę przesiadam się do 997 i ruszamy do walki.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE