wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaAktualnościGT3 Poland rozpoczyna przygodę z Mugello 12H

GT3 Poland rozpoczyna przygodę z Mugello 12H

Druga impreza cyklu International Endurance Series, po Dubai 24H, rozegrana zostanie już w najbliższy piątek i sobotę na włoskim obiekcie wyścigowym w Mugello. Na torze o długość 5,245 km pojawi się zespół GT3 Poland w czteroosobowym składzie. Na 15 zakrętach i długiej prostej w gronie 73 ekip pojawi się Bartosz Opioła, Marcin oraz Stanisław, a także jako gość zespołu Robert Lukas.

– Ruszyliśmy do Włoch samolotem i od dzisiaj zaczynamy przygodę z dwunastogodzinnym wyścigiem – mówi Bartosz Opioła, kierowca i manager zespołu. To 12 godzinny wyścig i naszym celem jest ukończenie go. Samochód jest świetnie przygotowany, a my liczymy na ciekawy weekend na południu Europy.

Zawody rozpoczynają się za 2 dni, ale już od środy od godziny 17:00 otwarty zostanie paddock dla ciężarówek serwisowych. Czwartek to oficjalny dzień prywatnych testów, które dostępne będą dla teamów już od godziny 10:00 i potrwają do 17:00.

Ciekawostką dla kibiców, którzy chcą śledzić zmagania ekipy GT3 Poland będzie live timing na stronie http://www.24hseries.com/12h-italy-mugello.

Druga runda wyścigów Endurance jaka zostanie rozegrana w Toskanii na torze Autodromo Internazionale del Mugello w dniach 13-14 marca zgromadziła w klasie 997 Cup, czyli samochodów Porsche 997 lub 991 Cup 16 zespołów, z którymi walczyć będzie GT3 Poland.

– Jesteśmy pozytywnie nastawieni do wyścigu i obecnie całym zespołem planujemy strategię jaką chcemy realizować podczas wyścigu – mówi Bartosz Opioła. Ciekawostką jest podzielenie wyścigu na dwa dni. W piątek jedziemy od godziny 13:30 do 17:30. Restart wyścigu odbędzie się w sobotę rano o 9:30, a całą rywalizacja zakończy się o późnym popołudniem w sobotę 14 marca o godzinie 17:30, kiedy poznamy zwycięzców rywalizacji na Mugello.

Obiekt w okolicy Florencji jest bardzo wąskim i krętym torem, na którym nie można ryzykować. Według oficjalnej listy zgłoszeń klasa 997 jest najliczniejszą klasą, w której walka trwać będzie od startu, aż do mety.

Kwalifikacje do wyścigu, które poprzedzone zostaną wolnym treningiem, odbędą się w godzinach 11:00 – 11:45 w piątkowe przedpołudnie.

Zapraszamy wszystkich kibiców ekipy GT3 Poland do śledzenia zmagań na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/GT3Poland

mugello pit

Inf.pras.

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here