czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGT3 Poland rozpoczyna przygodę z Mugello 12H

GT3 Poland rozpoczyna przygodę z Mugello 12H

Druga impreza cyklu International Endurance Series, po Dubai 24H, rozegrana zostanie już w najbliższy piątek i sobotę na włoskim obiekcie wyścigowym w Mugello. Na torze o długość 5,245 km pojawi się zespół GT3 Poland w czteroosobowym składzie. Na 15 zakrętach i długiej prostej w gronie 73 ekip pojawi się Bartosz Opioła, Marcin oraz Stanisław, a także jako gość zespołu Robert Lukas.

– Ruszyliśmy do Włoch samolotem i od dzisiaj zaczynamy przygodę z dwunastogodzinnym wyścigiem – mówi Bartosz Opioła, kierowca i manager zespołu. To 12 godzinny wyścig i naszym celem jest ukończenie go. Samochód jest świetnie przygotowany, a my liczymy na ciekawy weekend na południu Europy.

Zawody rozpoczynają się za 2 dni, ale już od środy od godziny 17:00 otwarty zostanie paddock dla ciężarówek serwisowych. Czwartek to oficjalny dzień prywatnych testów, które dostępne będą dla teamów już od godziny 10:00 i potrwają do 17:00.

Ciekawostką dla kibiców, którzy chcą śledzić zmagania ekipy GT3 Poland będzie live timing na stronie http://www.24hseries.com/12h-italy-mugello.

Druga runda wyścigów Endurance jaka zostanie rozegrana w Toskanii na torze Autodromo Internazionale del Mugello w dniach 13-14 marca zgromadziła w klasie 997 Cup, czyli samochodów Porsche 997 lub 991 Cup 16 zespołów, z którymi walczyć będzie GT3 Poland.

– Jesteśmy pozytywnie nastawieni do wyścigu i obecnie całym zespołem planujemy strategię jaką chcemy realizować podczas wyścigu – mówi Bartosz Opioła. Ciekawostką jest podzielenie wyścigu na dwa dni. W piątek jedziemy od godziny 13:30 do 17:30. Restart wyścigu odbędzie się w sobotę rano o 9:30, a całą rywalizacja zakończy się o późnym popołudniem w sobotę 14 marca o godzinie 17:30, kiedy poznamy zwycięzców rywalizacji na Mugello.

Obiekt w okolicy Florencji jest bardzo wąskim i krętym torem, na którym nie można ryzykować. Według oficjalnej listy zgłoszeń klasa 997 jest najliczniejszą klasą, w której walka trwać będzie od startu, aż do mety.

Kwalifikacje do wyścigu, które poprzedzone zostaną wolnym treningiem, odbędą się w godzinach 11:00 – 11:45 w piątkowe przedpołudnie.

Zapraszamy wszystkich kibiców ekipy GT3 Poland do śledzenia zmagań na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/GT3Poland

mugello pit

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE