wtorek, 28 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGT3 Poland rusza do boju w Porsche

GT3 Poland rusza do boju w Porsche

Tylko kilka dni dzieli nas do inauguracji sezonu wyścigowego dla kierowców Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Najbliższy weekend dla kierowców GT3 Poland zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na torze Slovakia Ring zmierzy się kilkunastu kierowców w pucharowych Porsche, które będą towarzyszyć World Touring Car Championship.

jedlinski

Wśród zawodników pojawi się trójka reprezentantów GT3 Poland – drugi w sezonie 2015 Marcin Jedliński oraz senior teamu Stanisław Jedliński, którzy w tym sezonie startować będą pod znakiem OLIMP MOTORSPORT oraz debiutant w stawce Mariusz Urbański, który do tej pory startował w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski za kierownicą BMW.

Ruszamy z wyścigową karuzelą – mówi Bartosz Opioła, manager GT3 Poland. Na dzień dobry zaczynamy sezon od występu na Slovakia Ringu. To bardzo wymagający tor, na którym trzeba pilnować się żeby nie wypaść poza trasę w kamienie. W ubiegłym tygodniu odbyliśmy testy na tym obiekcie. Nasi kierowcy spisywali się bardzo dobrze, choć w tym roku do Porsche GT3 Cup Challenge dołączają młodzi zawodnicy, którzy przeszli z pucharu Volkswagen Golf. To gwarantuje zaciętą walkę. Marcin, który z pewnością będzie chciał powalczyć jest dobrze przygotowany. My zbroimy się, a weekend pokaże nasze miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Auta są gotowe i już czekają na pierwszy wyścig – kończy Opioła.

Harmonogram weekendu jest bardzo napięty za sprawą WTCC, które będzie głównym punktem programu zawodów w okolicy Bratysławy. W piątek zawodnicy pojawią się dwukrotnie na torze. Po raz pierwszy o 11:45 podczas sesji treningowej oraz o 16:30, kiedy odbędą się kwalifikacje.

Sobota to jeden 25 minutowy wyścig, który wystartuje o godzinie 16:55. Druga odsłona rozpocznie się o 16:25 w niedzielę.

Marcin Jedliński:

Głównym założeniem na inaugurację sezonu na Slovakia Ringu to walka o pudło ale ponad wszystko chce się cieszyć jazdą. W ubiegłym sezonie udało się zrobić postęp i dalej muszę pracować nad tym elementem. Mieliśmy okazję tydzień temu odwiedzić tor w okolicy Bratysławy. Testy wypadły bardzo dobrze i 1 runda zapowiada się emocjonująco. Zawody będą bardzo ciekawe ze względu na stawkę równo jadących kierowców. Nowym wyzwaniem będzie sprawdzenie się w gronie nowych zawodników. Od początku kiedy startuję w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe na każdych zawodach jest świetny klimat. Tym razem jedziemy przy WTCC. Będzie można podejrzeć najlepszych kierowców świata oraz ich organizację pracy na torze. Start na Słowacji to pierwszy występ naszego nowego zespołu OLIMP MOTORSPORT w którego barwach pojawię się ja i mój tato. Cały sezon zamierzamy przejeździć w barwach naszego głównego partnera wspierani przez GT3 Poland.

Pierwsza runda na słowackim torze otwiera sezon Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe 2016. Kolejne zawody kibice śledzić będą mogli na Torze Poznań w dniach 6-8 maja. Trzecie runda w tym roku zagości na belgijskim torze Circuit de Spa-Francorchamps w dniach 10-12 czerwca. Czwarty weekend zlokalizowany został na Pannónia-Ringu na Węgrzech w dniach 24-26 czerwca.

Lausitzring otworzy wakacyjne rundy weekendem 15-17 lipca. Następnie na zawodników czeka po raz kolejny Slovakia Ring (19-21 sierpnia). We wrześniu dwie ostatnie rundy organizator zaplanował na torach Brno i Hungaroring.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy 2021 – 2 runda, Toruń

Track Day Trophy
To było godne pożegnanie cyklu Track Day Trophy z rundami lotniskowymi. Podczas zawodów na obiekcie Aeroklubu Pomorskiego...

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15