sobota, 25 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

GT3 Poland w WSMP

Po raz pierwszy w tym roku zawodnicy GT3 Poland pojawią się na krajowym podwórku, podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jakie w najbliższy weekend rozegrane zostaną na Torze Poznań.

Do zawodów zgłosiło się ponad 100 zawodników, w tym Jarosław Budzyński, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Rafał Mikrut, którzy wystawiają Porsche 911 GT3. Do członków ekipy GT3 Poland podczas poznańskich wyścigów dołączy Radosław Kordecki wystawiający Porsche 911.

Tydzień temu testowaliśmy w Przeźmierowie z Marcinem i Stanisławem – mówi Bartłomiej Opioła, manager zespołu. Testy Marcina wypadły fantastycznie. Pojechał bardzo obiecujące czasy. Jeśli utrzyma tak dobre tempo wyścigowe w sobotę i niedzielę, to może śmiało liczyć na podium w WSMP. Stanisław miał okazję po raz kolejny potrenować za kierownicą ubiegłorocznego modelu GT3 Cup, co z pewnością przyniesie efekty podczas inauguracji sezonu Wyścigowych Samochodowych mistrzostw Polski.

Przed zawodami w Poznaniu ekipa GT3 Poland jest w trakcie przygotowań samochodów, które już w piątek pojawią się na jedynym torze wyścigowym w Polsce.

Podczas wyścigowego weekendu w klasyfikacji międzynarodowej WSMP zobaczymy Marcina i Stanisława Jedlińskich w klasie D4+3500. W narodowej rywalizacji WSMP wystąpi Jarosław Budzyński, Radosław Kordecki i Rafał Mikrut.

Jarosław Budzyński: Od początku sezonu miałem zaplanowane starty w WSMP i tak też się stanie już w ten weekend. Ciekaw jestem frekwencji zawodników jaka pojawi się na zawodach i w mojej klasie. Po Hungaroringu i zawodach Porsche GT3 Challenge Central Europe jestem rozjeżdżony i dobrze przygotowany do występu na krajowym podwórku. Słyszałem, że na torze znajdują się nowe elementy. Zmodyfikowany tor pozwala na jego jeszcze szybsze pokonywanie z czego jestem bardzo zadowolony. Nieco mniej mogę być z auta, które na Węgrzech zaczęło szwankować. Dziwne odgłosy dochodziły ze skrzyni biegów i jej stan sprawdzimy dopiero podczas treningów na torze przed zawodami. Na inaugurację Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski jedziemy całym zespołem GT3 Poland. Z pewnością będzie to dobra zabawa, ale i sportowa rywalizacja. Lubię nasz krajowy obiekt i z przyjemnością jadę pościgać się na torze, na którym już 13-15 czerwca będziemy rywalizować w GT3 Cup Challenge Central Europe.

Rafał Mikrut: Do Poznania wybieram się bardziej towarzysko niż walczyć o podium, ale nie ukrywam, że byłoby bardzo fajnie zająć dobre miejsce. Wyścigi to sport i za każdym razem kiedy wsiadam do auta walczę o zwycięstwo. O tym występie zdecydowałem kilka dni temu. Cała ekipa GT3 Poland pojawi się w Przeźmierowie więc nie mogło i mnie zabraknąć. Z pewnością to będzie dobra rozgrzewka przed czerwcowymi zawodami Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, jakie odbędą się na Torze Poznań. Muszę oszczędzać auto, więc jazda będzie bardzo rozsądna. Jadę razem z Jarkiem w narodowej rywalizacji. Staszek i Marcin będą ścigać się w międzynarodowej stawce WSMP. Życzę wszystkim udanego weekendu.

Kwalifikacje do 1 rundy odbędą się w sobotę o godzinie 8:50, a inauguracyjny wyścig ruszy o godzinie 13:40. W niedzielę reprezentanci GT3 Poland pojawią się na torze o 11:05 w kwalifikacjach i o godzinie 16:00 kiedy to wystartuje drugi wyścig WSMP 2014.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Szymon Ładniak debiutuje w Ferrari Challenge

Szymon Ładniak rozpoczyna rywalizacje w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe. Po imponujących testach przedsezonowych na Hockenheim kierowca...

Matulka i Dymurski zainaugurują współpracę w Memoriale

Zespoły i załogi są już w pełnej gotowości do sportowego sezonu 2023, a najbliższą okazją do rywalizacji...

Rusza drugi sezon pucharu Toyota GR Cup

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna drugi sezon markowego pucharu Toyota GR Cup dla miłośników sportowych aut Toyoty,...

Artur Równiatka: „Mistrzostwo Tarmaca smakuje jak RSMP”

Artur Równiatka jest wręcz książkowym przykładem na to, że nic nie przychodzi łatwo, zaś każdy sukces wymaga...

Pitlane – elektryfikacja, którą pokochasz

Pitlane
Z czym kojarzy się Wam pojęcie elektryfikacji? Z domniemaną "ekologią'', której pod żadnym pozorem nie wolno zakwestionować?...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here