niedziela, 2 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGT3 Poland wygrywa na Pannoniaring

GT3 Poland wygrywa na Pannoniaring

Drugi wyścigowy weekend w pucharze Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe padł łupem Jarosława Budzyńskiego i Rafała Mikruta. Zawody rozgrywane w ekstremalnych warunkach pogodowych sprawiła, że rywalizacja na torze Pannoniaring była mordercza.

Kierowcy GT3 Poland na węgierskim obiekcie pojawili się już w środę 10 czerwca, aby odbyć całodniowe wolne treningi. Kolejnym dniem treningowym był piątek 12 czerwca, a główne zmagania odbywały się ciągiem w sobotę, kiedy to rozegrane zostały kwalifikacje oraz dwa wyścigi.

W dwóch wyścigach zawodnicy GT3 Poland zdobyli dwa pierwsze, jedno drugie i jedno trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu Porsche. Najlepiej w wysokiej temperaturze poradził sobie Rafał Mikrut, który wyścig nr 1 zakończył tuż za Jarkiem Budzyńskim, a drugi wygrał. Trzecie miejsce w wyścigu nr 2 zajął Marcin Jedliński.

budzik

Bartosz Opioła:

Kurz już opadł i wszyscy jesteśmy zadowoleni. To był morderczy weekend. Zmasakrowała nas pogoda, ale cieszę się, że każdy dał radę. Wywozimy sporo trofeów i punktów po Pannoniaringu. Pokazaliśmy, że w tym sezonie jesteśmy mocnym teamem, który walczyć będzie o wygrane. Świetnie spisał się Jarek w porannym wyścigu, Rafał był najlepszy w popołudniowym wydaniu. Drugi wyścig przyniósł nam najwięcej emocji. Jarek został uderzony przez austriackiego kolegę i zakończył wyścig na pierwszym zakręcie. Od tego momentu Rafał kontrolował sytuację. Startujący z końca stawki Marcin Jedliński wykonał jednak ogromną pracę. Dwukrotnie z ostatniego pola przebijał się na trzecie miejsce w stawce. Mogę powiedzieć, że wszyscy mieli świetne tępo i zrobili wszystko co się dało.

Stanisław Jedliński może mówić o połowicznym zadowoleniu z weekendu na Pannoniaringu. Pierwszy wyścig był bardzo szybki, w drugim jednak senior GT3 Poland pojechał zdecydowanie wolniej.

jedlinski

Jarosław Budzyński:

Pierwszy wyścig to istna torpeda. Po czasówce, na której zrobiłem tylko jedno mierzone okrążenia w pełnej koncentracji, podczas wyścigu na każdym zakręcie była walka, zderzak w zderzak. Udało mi się utrzymać prowadzenie aż do mety z czego jestem bardzo zadowolony. Szkoda mi Marcina, bo wspólnie walczyliśmy o wygraną. Drugi wyścig to dla mnie ogromna strata. Przepadły punkty, a uderzenie mojego austriackiego kolegi spowodowało urwanie przedniego lewego koła. To wszystko stało się na prawym zakręcie tuż po starcie. Jestem zdania, że w takiej pogodzie dwa wyścigi to zbyt dużo. Jednak wszystko jest OK. Jedyne to niepotrzebne koszty i strata punktowa, która eliminuje mnie z walki o mistrzostwo.

mikrut

Rafał Mikrut:

Podczas wyścigów na Pannoniaring byłem bardzo mocno skoncentrowany. Obyło się bez pechowych zdarzeń, które nie ominęły moi konkurentów. Podczas kwalifikacji miałem tylko jedno czyste okrążenie i czasówka nie była moją najmocniejszą stroną. W pierwszym wyścigu pojechałem bez zbędnego ryzyka. To była przemyślana jazda, a efekt to drugie miejsce tuż za Jarkiem Budzyńskim. Według kolejności z mety wyścigu nr 1 ustawiliśmy się na polach startowych do popołudniowej odsłony. Po zamieszaniu na starcie i pierwszym zakręcie, ostro walczyłem przez cały dystans z Grzegorzem Moczulskim, który siedział mi mocno na zderzaku. Odniosłem sukces zajmując pierwsze miejsce. To z pewnością efekt rozjeżdżenia i treningu podczas testów z zawodnikami z Supercupu i teamem Lukas Motorsport. Teraz czekają mnie wakacje, a na tor powracamy za półtora miesiąca ponownie na Pannonię.

Stanisław

Marcin Jedliński:

Mega upały na Panoniaring sięgające 35 stopni , start z Austriacką serią ALPEN POKAL oraz czasówka i dwa odbywające się po sobie wyścigi w jednym dniu zapowiadały ciężką przeprawę. Potwierdziłem dobrą dyspozycję na treningach, gdzie udało się zdobyć najlepszy czas w generalce. Do pierwszego wyścigu ruszaliśmy ze startu lotnego na austriackich zasadach i wszystko układało się po myśli, aż do 3/4 dystansu, gdzie chęć skontrolowania we wstecznym lusterku konkurencji kosztowała mnie wypadniecie z toru i stratę pozycji , szkoda bo do tego czasu prowadziłem i przewaga była znaczna. Mogłem spokojnie odpuścić tempo dowożąc zwycięstwo. Ostatecznie 4 miejsce daje szanse na walkę na koniec sezonu. Na moje nieszczęście, wbrew dotychczasowym zasadom o kolejności na polach do wyścigu nr 2 nie decydował drugi czas z kwalifikacji tylko miejsce końcowe z wyścigu pierwszego. Pomimo odległej pozycji na starcie udało się dość szybko dogonić czołówkę. Niestety kolizja Jarka w którego wjechał bezpardonowo na pierwszym zakręcie Austriak spowodowała restart i dyskusyjną decyzję, gdzie o ponownym ustaleniu miejsc na polach zdecydował ponownie wynik z pierwszego wyścigu, a nie kolejność zawodników w momencie wywieszenia czerwonej flagi. Dlatego ten fakt i całą organizację zawodów przez Austriaków oceniam delikatnie mówiąc słabo. Drugi wyścig to trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Węgierski weekend uważam za udany, a pretensje w kwestii wyników mogę mieć tylko i wyłącznie do samego siebie. Doświadczenie, taktyka i zimna głowa to coś czego potrzebuję teraz zdecydowanie. Serdecznie gratuluję zwycięzcom.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marek Suder i Marcin Kowalik z rewelacyjnym tempem

Po wczorajszym etapie na czele klasyfikacji generalnej w MOTUL HRSMP byli Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford...

Rajd Wisły zgarniają Tom Kristensson i Andreas Johansson

Szwedzki duet tryumfuje na odcinkach Rajdu Wisły 2022. Załoga Hyundaia wygrała aż osiem z dziesięciu odcinków specjalnych....

Kajetanowicz i Szczepaniak na drugiej pozycji w Nowej Zelandii

Kajetan Kajetanowicz, odparł ataki lokalnych kierowców i powiększył swoją przewagę nad resztą stawki umacniając się na drugiej...

Popis Wierzbickiego na zakończenie sezonu

Nikodem Wierzbicki mocnym akcentem zakończył sezon 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Nowy Mistrz...

Drabent niespodziewanym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Trzeci przed ostatnim wyścigiem WORK STUFF Super S Cup Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w finale sezonu 2022...

NAJPOCZYTNIEJSZE