piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHail International Rally: Raz na wozie, raz pod wozem...

Hail International Rally: Raz na wozie, raz pod wozem…

Po świetnym dla Polaków 2. etapie Hail International Rally, w piątek z Arabii Saudyjskiej przyszły gorsze wieści. Kuba Przygoński z Timo Gottschalkiem oraz Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem borykali się z problemami mechanicznymi, co wykluczyło ich z gry o podium. Raz na wozie, raz pod wozem… Na wozie ciągle są natomiast Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec, którzy prowadzą w rajdzie.

Przedostatni etap Hail International Rally nie był łaskawy dla polskich załóg. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, którzy dzień wcześniej zgarnęli etapowe zwycięstwo i awans na 2 miejsce w rajdzie, tym razem nie mieli szczęścia. Po ok. 30 km oesu urwali półoś, co kosztowało ich 40 minut i spadek na 6 miejsce (etap ukończyli z 11. lokatą).

Na 3. etapie królowali Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel, pewnie jadący nie tylko po wygraną w rajdzie, ale i w Pucharze Świata FIA w Rajdach Cross-Country. Wiceliderami rajdu są Denis Krotov i Konstantin Zhiltsov, a na 3 miejscu znajdują się Vladimir Vasiliev i Oleg Uperenko.

Piątkowy oes okazał się wyjątkowo pechowy dla Michała Goczała i Szymona Gospodarczyka. Zajmujący po dwóch etapach fotel liderów Polacy mieli awarię skrzyni biegów, co ciekawe – również w okolicach 30. kilometra oesu. Niestety nie ukończyli tego etapu, wracając na biwak na lawecie. Pozostają jednak w rajdzie i chcą ostatni etap Hail International Rally wykorzystać na przeddakarowy trening.

Tymczasem szczęście uśmiechnęło się do drugiej z załóg Energylandia Rally Team – Marka Goczała i Łukasza Łaskawca. Panowie świetnym tempem popędzili przez saudyjską pustynię po etapowe zwycięstwo, dzięki któremu na dzień przed końcem rajdu objęli prowadzenie.

W sobotę przed zawodnikami ostatni etap Hail International Rally, który będzie 336 km, z czego 148 km to odcinek specjalny.

 

AM

Fot. X-raid Team, NDP Publicity, Energylandia Rally Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE