piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościHamilton zarzuca Mercedesowi brak wysłuchania jego opinii przy projektowaniu W14

Hamilton zarzuca Mercedesowi brak wysłuchania jego opinii przy projektowaniu W14

Lewis Hamilton przyznał po Grand Prix Bahrajnu, że Mercedes nie wziął pod uwagę jego rad w sprawie koncepcji modelu W14. Brytyjczyk przekonuje, iż jego podpowiedzi w tej kwestii, pomogłyby poprawić tempo tegorocznego samochodu spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Kierowca Mercedesa inauguracyjny wyścig w Bahrajnie ukończył na 5. miejscu, ale ta lokata nie zadowala siedmiokrotnego mistrza świata F1, który przyznał po wyścigu, że w tym momencie jego zespół jest czwartym najszybszym w stawce, a jego zespół cofa się z rozwojem w stosunku do poprzedniego roku.

Hamilton w rozmowie dla BBC powiedział, że wyłączną odpowiedzialność za tempo samochodu ponosi zespół, który nie wziął pod uwagę rad swojego kierowcy przy projekcie W14: „W zeszłym roku powiedziałem im o problemach z samochodem i to, że jeździłem w życiu wieloma samochodami, więc wiem, czego potrzebuje samochód, wiem i czego samochód nie potrzebuje” – wyjaśniał Brytyjczyk. „Myślę, że tak naprawdę chodzi o odpowiedzialność, o przyznanie się i powiedzenie – tak, wiesz co, nie słuchaliśmy cię, to nie jest tam, gdzie powinno być i musimy [lepiej] pracować”.

Brytyjczyk nie chce jednak się poddawać i jednocześnie zapowiada, że postara się podnieść zespół na nowo, aby poradzić sobie z problemami: „Musimy przyjrzeć się balansowi w zakrętach, spojrzeć na wszystkie słabe punkty i po prostu zebrać się jako zespół. To właśnie zrobimy. Wciąż jesteśmy wielokrotnymi mistrzami świata, po prostu tym razem nie zrobili tego dobrze, nie zrobili tego dobrze również w zeszłym roku, ale to nie znaczy, że nie możemy zrobić tego dobrze idąc naprzód”.

Hamilton przyznał, że obecna forma Mercedesa przypomina jego czas w McLarenie z początku sezonu 2010 roku, kiedy często miał problemy z tempem: „Miałem wiele takich samochodów, szczególnie w czasach McLarena. Nie wiem, kiedy i jak to zrobimy, jeśli chodzi o odwrócenie tego wszystkiego, ale to musi się wydarzyć”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here