Harmonogram 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. 10 odcinków specjalnych

Harmonogram 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza
Harmonogram 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Harmonogram 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza oficjalnie. Impreza startuje 25-26 marca. Organizatorzy przygotowali 10 odcinków specjalnych zlokalizowanych w Wieliczce, Brzegach i Węgrzcach Wielkich.

Harmonogram 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza nie jest już tajemnicą. Dlatego organizator imprezy – Automobilklub Krakowski – otworzył listę zgłoszeń. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się w piątek (24 marca) od Odbioru Administracyjnego oraz technicznego Badania Kontrolnego.

Biuro rajdu zlokalizowano w „Solnym Mieście”, a Badanie Kontrolne będzie przeprowadzane na parkingu Wielickiej Spółki Transportowej. Właśnie tam będzie zorganizowana strefa serwisowa rajdu.

Zobacz: 7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

Harmonogram odcinków specjalnych

Pierwsze załogi opuszczą Park Serwisowy w sobotę o godzinie 12:00, żeby o 12:18 rozpocząć rywalizację w ramach OS 1 – Węgrzce Wielkie. Następnie zawodnicy wrócą do Parku Serwisowego, żeby przygotować się do drugiego przejazdu tego samego odcinka w ramach OS 2. Start zaplanowano o godz. 14:18.

O 17:30 zaplanowano przejazd załóg w kolumnie na zapoznanie się z trasą przejazdu prowadzącą przez centrum Wieliczki. Na trasie zaplanowano nocne przejazdy, które są jedną z największych atrakcji tej imprezy. OS 3 – Wieliczka zaplanowano w sobotę o godz. 19:00, a kolejny przejazd w ramach OS 4 rozpocznie się o 20:30.

Na niedzielę zaplanowano aż sześć odcinków specjalnych. Pierwszy przejazd OS 5 – Brzegi, odbędzie się o godz. 11:27. Później załogi przemieszczą się w miejsce, gdzie startuje OS 6 – Solne Miasto. Nie zabraknie widowiskowych nawrotów oraz pętli wokół beczki. Wspomniane dwa odcinki będą przejeżdżane trzykrotnie.

Przeczytaj koniecznie: Wielicki Platinum Rajd Memoriał po raz siódmy

Łączna długość wszystkich odcinków specjalnych wynosi ok. 35 kilometrów, a metę zaplanowano w niedzielę od godz. 14:01. Zawodnicy wystartują w trzech klasach:

  • Klasa 1 – samochody z silnikami wolnossącymi do 1600 cm3, z napędem na jedną oś,
  • Klasa 2 – samochody z silnikami powyżej 1600 cm3, z napędem na jedną oś,
  • Klasa 3 – samochody z napędem na obie osie, niezależnie od pojemności silnika.

Gwiazdy na listach startowych

– W zeszłym roku wszystkich zaskoczyły gwałtowne, niespodziewane opady śniegu, które z wiosennej imprezy zrobiły rajd zimowy. W Memoriale zwyciężyła załoga ORLEN Teamu, Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem (Skoda Fabia Rally 2 EVO), a na drugim miejscu zameldował się były Mistrz Polski GSMP, Andrzej Szepieniec, jadący z pilotem Jarosławem Zawadzkim Mitsubishi Lancerem. Podium uzupełnił Michał Tochowicz, startujący w obu dyscyplinach (pilot: Piotr Białowąs, Hyundai i20 R5). – przypomina Paweł Owczyński, Prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Wielickie Memoriały są organizowane od 2007 roku i przyciągają wielkie nazwiska z motorsportu. Pod Krakowem meldowali się w roli zawodników lub gości m.in. Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Rafał Sonik, Brian Bouffier, Leszek Kuzaj, Mariusz Stec, Bartek Ostałowski, Jan Kościuszko, Michał Kościuszko.