czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaInformacje prasoweHarmonogram relacji na żywo - WRC Rajd Portugalii w Motowizji

Harmonogram relacji na żywo – WRC Rajd Portugalii w Motowizji

Walka w Rajdowych Mistrzostwach Świata trwa. Powracamy na szutrowe odcinki specjalne, tym razem na Półwyspie Iberyjskim. Wszystkie odcinki specjalne Rajdu Portugalii zobaczyć będzie można na żywo z polskim komentarzem w Motowizji.

Portugalskie odcinki specjalne są częścią walki o tytuł rajdowych mistrzów świata od samego początku, czyli od 1973 roku, kiedy powstało WRC. Początkowo rajd asfaltowo-szutrowy, obecnie w niemalże stu procentach rozgrywany na luźnej nawierzchni, bardzo szybko zaczął przyciągać ogromne masy kibiców. Obrazki mknących aut Grupy B między morzem ludzi na stałe wpisały się w historię sportu.

Obecnie tłumy nie podchodzą tak blisko trasy, ale i tak na Rajdzie Portugalii pojawia się mnóstwo kibiców pragnących podziwiać swoich ulubieńców. Najwięcej z nich stawi się na jednym z najsłynniejszych oesów świata – Fafe.

Mająca nieco ponad 11 kilometrów długości próba słynnie przede wszystkim ze swojej końcówki. Po wspinaczce na wysokość ponad 700 kilometrów, rajdówki wybijają się w powietrze, by wylądować kilka-kilkadziesiąt metrów dalej. Sam skok nie jest trudny – najgorsze jest lądowanie, które muszą wytrzymać opony, podwozie, zawieszenie i amortyzatory. Wszystko ku euforii kibiców, tworzących atmosferę rodem ze stadionu piłkarskiego.

Tegoroczna edycja Rajdu Portugalii składać się będzie z 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 325 kilometrów. Większość z nich toczyć się będzie na szutrowych, górskich drogach, ale w piątkowy i sobotni wieczór załogi rywalizować będą na superoesach. Pierwszego dnia zobaczymy powrót miejskiej próby, nieopodal plaży w Figueira da Foza. Drugi etap zakończy się walką jeden na jeden, na torze rallycrossowym w Lousadzie.

Polscy kibice będą trzymali kciuki przede wszystkim za Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Załoga ORLEN Team od Portugalii rozpoczyna walkę w Rajdowych Mistrzostwach Świata sezonu 2023. Z częścią tras zapoznali się już w marcu podczas Rajdu Fafe, pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy, w której zajęli czwarte miejsce. Dla polskiego duetu była to także okazja, by zapoznać się z nową bronią na ten rok – Škodą Fabią RS Rally2.

Marczyk i Gospodarczyk będą mieli bardzo silną konkurencję w WRC2, gdzie wystartują aż 44 załogi. Oprócz zwycięzców dotychczasowych rund sezonu – Yohanna Rossela, Olivera Solberga i Gusa Greensmitha – zobaczymy także między innymi Krisa Meeka. Dla Brytyjczyka będzie to powrót do padoku mistrzostw świata po trzech latach przerwy. Meeke pojedzie z Jamesem Fultonem – po tragicznej śmierci Craiga Breena Brytyjczyk postanowił dokończyć jego plan startów w Rajdowych Mistrzostwach Portugalii na rok 2023.

– Magię Rajdu Portugalii przeżyłem na własnej skórze rok temu. Dziesiątki tysięcy kibiców na odcinkach, widowiskowe skoki, niesamowity kunszt kierowców – nic dziwnego, że jest to tak popularny rajd. Fani rajdów, którzy spędzą weekend z Motowizją nie będą tego żałować! – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Rajd Portugalii rozpocznie się w piątkowy poranek 12 maja. Dzień wcześniej, w czwartek 11 maja, czekać nas będzie tradycyjnie odcinek testowy, a także start honorowy. Wszystkie odcinki specjalne transmitowane będą na antenie Motowizji. Komentować będzie stały skład rajdowy stacji – Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Michał Adamiuk, Gabriel Borowy, Mikołaj Sokół oraz Krzysztof Woźniak. Towarzyszyć im w kabinie komentatorskiej i studio Motowizji będą szef M-Sport Poland Maciej Woda oraz startujący w rajdach terenowych i Drift Masters Grand Prix, Jakub Przygoński.

FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata – harmonogram transmisji Rajdu Portugalii:

Czwartek, 11 maja
godz. 10:00 – Shakedown
godz. 21:15 – Pre-Show i Ceremonia otwarcia

Piątek, 12 maja
godz. 10:00 – OS1 Lousã 1
godz. 10:55 – OS2 Góis 1
godz. 12:00 – OS3 Arganil 1
godz. 13:00 – Studio z Tyre Fitting Zone – Arganil
godz. 14:30 – OS4 Lousã 2
godz. 15:35 – OS5 Góis 2
godz. 16:35 – OS6 Arganil 2
godz. 18:00 – OS7 Mortágua
godz. 20:00 – OS8 SSS Figueira da Foz
godz. 22:00 – Podsumowanie dnia

Sobota, 13 maja
godz. 08.30 – OS9 Viera do Minho 1 retransmisja
godz. 10.00- OS10 Amarante 1
godz. 11.30-OS11 Felgueiras 1
godz. 13.45- Media Zone & Flexi Service B z Exponor Service Park
godz. 15.30- Studio Rajdowe
godz. 16:00 – OS12 Vieira do Minho 2
godz. 17.30 – OS13 Amarante 2
godz. 19.00- OS14 Felgueiras 2
godz. 20.00 – OS15 SSS Lousada
godz. 21.30- Media Zone & Flexi Service C z Exponor Service Park
godz. 22.00 – Podsumowanie dnia

Niedziela, 14 maja
godz. 08.00 – OS16 Paredes
godz. 09.30 – OS17 Fafe 1
godz. 10.35 – OS18 Cabeceiras de Basto
godz. 12.30 – Studio Rajdowe
godz. 13:00 – OS19 Fafe 2 [Power Stage]
godz. 14.40 – Wrap-Up
godz. 20.00 – Podsumowanie dnia

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here