sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHattrick Bartka Grabowskiego w Dacia Duster Cup

Hattrick Bartka Grabowskiego w Dacia Duster Cup

Rajd Columna Medica Baja Czarne zakończył się w minioną sobotę – była to trzecia runda tegorocznego pucharu, a więc zawodnicy mają za sobą już półmetek zmagań. Przed rajdem klasyfikacja punktowa była wyrównana, na prowadzeniu ex aequo znajdował się Bartek Wajzer i Maciek Bartek Grabowski – obaj mieli po 50 punktów.

Wszystko wskazywało na to, że walka o zwycięstwo, podczas Baja Czarne będzie rozgrywała się pomiędzy tymi zawodnikami. Niestety Wajzer pożegnał się z rajdem już na pierwszym odcinku, przegrzaniu uległa jednostka napędowa, co wyeliminowało go z dalszej jazdy.

Bartek Grabowski zdominował pierwszy odcinek i wypracował bardzo bezpieczną, blisko trzyminutową przewagę nad drugim Wojtkiem Musiałem. Na trzecim miejscu, piątkowy oes ukończyła jedyna kobieta w stawce – Anna Gańczarek.

Sobota upłynęła pod dyktando jednego aktora na pozycji lidera, Grabowski zdominował drugi dzień rajdu, wygrywając drugi i trzeci odcinek specjalny, a tym samym cały rajd z ponad pięciominutową przewagą! Srebro na podium wywalczyła załoga Wojtek Musiał/Daniel Siatkowski, a trzecią pozycję utrzymała Anna Gańczarek.

To był z pewnością pechowy rajd dla załogi Tadeusz Rzeżuchowski/Wojtek Jermakow – na pierwszym odcinku, panowie zakopali się i „wygrzebanie” z piachu zajęło im dwadzieścia minut… przesympatyczny duet, drugiego dnia starał się gonić podium jednak strata do liderów była zdecydowanie zbyt duża.

Warto dodać, że pogoda rozpieszczała zarówno zawodników jak i kibiców – piękne słońce pozytywne wpływało na wszystkich i poprawiało, i tak  świetną atmosferę jaka panowała wśród wszystkich uczestników. Teraz wszyscy mają chwilę przerwy i czas na regenerację – kolejna, czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup odbędzie się w okolicach Przasnysza w dniach 30-31 lipca.

Do zobaczenia!

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Vertappen bezkonkurencyjny w kwalifikacjach do Grand Prix Australii

Max Verstappen potwierdził swoją wysoką dyspozycję na torze Albert Park i bez większych problemów zdobył pole position...

Verstappen najszybszy w trzecim treningu na Albert Park

Max Verstappen potwierdził aspiracje do wywalczenia pole position do Grand Prix Australii uzyskując najlepszy czas trzeciego treningu....

Sebastien Loeb prowadzi w 57. Rajd Azorów

Utytułowany Francuz ma udany debiut za kierownicą Skody Fabii. Loeb prowadzi w Rajdzie Azorów. Sebastien Loeb prowadzi w...

Wspominamy wyjątkowy sezon 2020 w rallycrossie

To był skrócony pandemiczny sezon w Mistrzostwach Polski Rallycross. Ale działo się wyjątkowo dużo. W pamięci zapadnie...

Szersze pola startowe i precyzyjniejsze przepisy po zamieszaniu z karą Alonso w Dżudzie

Zgodnie z zapowiedzią FIA wprowadziła nowe wytyczne, które mają pomóc kierowcom podczas ustawieniu się na starcie do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here