piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHattrick Bartka Grabowskiego w Dacia Duster Cup

Hattrick Bartka Grabowskiego w Dacia Duster Cup

Rajd Columna Medica Baja Czarne zakończył się w minioną sobotę – była to trzecia runda tegorocznego pucharu, a więc zawodnicy mają za sobą już półmetek zmagań. Przed rajdem klasyfikacja punktowa była wyrównana, na prowadzeniu ex aequo znajdował się Bartek Wajzer i Maciek Bartek Grabowski – obaj mieli po 50 punktów.

Wszystko wskazywało na to, że walka o zwycięstwo, podczas Baja Czarne będzie rozgrywała się pomiędzy tymi zawodnikami. Niestety Wajzer pożegnał się z rajdem już na pierwszym odcinku, przegrzaniu uległa jednostka napędowa, co wyeliminowało go z dalszej jazdy.

Bartek Grabowski zdominował pierwszy odcinek i wypracował bardzo bezpieczną, blisko trzyminutową przewagę nad drugim Wojtkiem Musiałem. Na trzecim miejscu, piątkowy oes ukończyła jedyna kobieta w stawce – Anna Gańczarek.

Sobota upłynęła pod dyktando jednego aktora na pozycji lidera, Grabowski zdominował drugi dzień rajdu, wygrywając drugi i trzeci odcinek specjalny, a tym samym cały rajd z ponad pięciominutową przewagą! Srebro na podium wywalczyła załoga Wojtek Musiał/Daniel Siatkowski, a trzecią pozycję utrzymała Anna Gańczarek.

To był z pewnością pechowy rajd dla załogi Tadeusz Rzeżuchowski/Wojtek Jermakow – na pierwszym odcinku, panowie zakopali się i „wygrzebanie” z piachu zajęło im dwadzieścia minut… przesympatyczny duet, drugiego dnia starał się gonić podium jednak strata do liderów była zdecydowanie zbyt duża.

Warto dodać, że pogoda rozpieszczała zarówno zawodników jak i kibiców – piękne słońce pozytywne wpływało na wszystkich i poprawiało, i tak  świetną atmosferę jaka panowała wśród wszystkich uczestników. Teraz wszyscy mają chwilę przerwy i czas na regenerację – kolejna, czwarta runda Dacia Duster Motrio Cup odbędzie się w okolicach Przasnysza w dniach 30-31 lipca.

Do zobaczenia!

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE