Historia tuningu w Muzeum motoryzacji – rusza patronite

Muzeum motoryzacji - historia tuningu

Mocna rzecz w naszym polskim motoryzacyjnym świecie! Ruszył Patronite wspierający Muzeum Motoryzacji w Dąbrowie Górniczej w którym przewidziany jest kącik „Historia Tuningu”.

Pomysł na kącik „Historia Tuningu” w Muzeum Motoryzacji w Dąbrowie Górniczej przedstawił Wam w krótkim wywiadzie dla rallyandrace.pl Kacper Szczepa (link poniżej).

Zobacz również: Historia Tuningu – tak nazywał się będzie specjalny kącik w powstającym Muzeum Motoryzacji

Całym sercem kibicowaliśmy i udało się. Projekt faktycznie rusza, zaczyna się zbiórka dodatkowych funduszy, a według naszych nieoficjalnych informacji… Bardzo mocny i przełomowy news pojawi się już niedługo!

Jakie eksponaty w ramach działu Historia Tuningu?

We wspomnianym wyżej artykule pomysłodawca muzeum zdradził, że kilka eksponatów już czeka w magazynie. Jedną z perełek będzie kultowa LTS, która ma zostać zakupiona i postawiona wśród innych eksponatów.

Opel Calibra LTS
fot. Kacper Szczepa

Patronite

Aby pozyskać finansowanie powołana zostałaa Fundacja Primo Elemento. To właśnie w ramach fundacji uruchomiona została zbiórka, do wsparcia której serdecznie zachęcamy.

Link do zbiórki

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google. To codzienna dawka newsów i ciekawostek motoryzacyjnych, sportowych, a także dotyczących tuningu.