czwartek, 30 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHistoryczne pojazdy – czyli VII Rajd Nocy Muzeów, rajd pojazdów zabytkowych na...

Historyczne pojazdy – czyli VII Rajd Nocy Muzeów, rajd pojazdów zabytkowych na Podkarpaciu rusza 15 maja 2015 roku

Już w piątek pierwsi uczestnicy rajdu przyjadą do podrzeszowskiej miejscowości, na wzgórze w Siedlisku Janczar w Pstrągowej.

SONY DSC

Stamtąd, o godzinie 10:00 , 16 maja 2015 (sobota) wystartuje VII Rajd Nocy Muzeów. W Pstrągowej odbędzie się pierwsza próba sprawnościowa właśnie tych historycznych perełek. Potem bardzo ciekawą trasą historyki przemieszczą się w kierunku miasta Strzyżów, a przejeżdżając drogą natrafią na potężne drzwi z podziemnym poniemieckim tunelem o długości blisko 500 metrów, który mieści się w Żarnowej koło Strzyżowa. Tam nie będą działać gps-y i inne urządzenia, jednak zgubić się będzie trudno ponieważ schron ma tylko dwa wjazdy. Jest to jeden z kompleksów bunkrów przygotowany do bezpiecznego schowania się przed wrogiem i rozładunku tajemniczych pociągów.

W wspomnianym mieście Strzyżowie będzie możliwość zaprezentowania się przed publicznością, a potem wyjazd w kierunku kolejnych etapów.Będzie zwiedzanie podziemi czudeckiego kościoła, oraz wejście na wzgórze zamkowe w Czudcu. Kiedyś mieścił się tam zamek graniczny, który jeszcze w 1624 roku odpierał najazd tatarski, a obecnie niewiele z niego zostało i prawie wszyscy o nim zapomnieli.

VII Rajd Nocy Muzeów 2015 reklama - maly plik

Na trasie będzie jeszcze wiele innych atrakcji, w tym próba sprawnościowa górska w Niechobrzu i jazda na regularność.

Wieczorem kolejna atrakcja i Konkurs Elegancji na rynku w Boguchwale. Podczas prezentacji wszyscy będą mogli konkurować swoimi pojazdami, ale punktowane będą także stroje powiązane z epoką pojazdu, oraz sposób prezentacji.

Perełką całej imprezy będzie pokaz historycznej rajdówki Audi Quattro S1 sportowej grupy Motorsport Bełtowski – auta które odmieniło oblicze rajdów wkraczając w najszybszą i najmocniejszą grupę rajdową B. Grupa B została zlikwidowana ze względu na bezpieczeństwo i dopiero po kilku latach wprowadzono następcę najmocniejszych pojazdów w historii rajdów, grupę WRC.

W niedzielę dzień rozpocznie się zlotem, jednak dla uczestników rajdu to nie będzie koniec imprezy bo oni będą mieli przeróżne zadania do wykonania, a dla wszystkich chętnych rozegra się dodatkowa konkurencja. Będzie to Super OS Boguchwała. Wszyscy z adrenaliną w sercu, nie ważne jakim pojazdem i z którego roku będą mogli wystartować w tej konkurencji (dotyczy uczestników rajdu). Tutaj nie zabraknie pokazowych przejazdów kilku rajdówek, ale przede wszystkim zobaczymy Audi Quattro S1 w swoim żywiole. Za kierownicą Audi zasiądzie Marcin Bełtowski kierowca rajdowy i wyścigowy. Około godziny 17 odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy i wręczenie pucharów.

VII Rajd Nocy Muzeów 2015 reklama

W niedzielę od godziny 9:00 zapraszamy wszystkich którzy posiadają zabytkowy samochód, motocykl albo ciekawy pojazd na X Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zlot jest bezpłatny i będzie się odbywał w godzinach 9:00 – 17:00 na płycie rynku w Boguchwale.

Miejsce: Tereny Podkarpacia, Pstrągowa – Strzyżów – Czudec – Boguchwała

 

 

Informacja dla odwiedzających i uczestników zlotu

VII Rajd Pojazdów Zabytkowych – Rajd Nocy Muzeów w dniach 16-17 maja 2015 roku przejedzie przez miejscowości Pstrągowa, Dobrzechów, Strzyżów, Żarnowa, Czudec, Niechobrz, Mogielnica, Boguchwała.

W niedzielę 17 maja od godziny 9:00 zapraszamy wszystkich którzy posiadają zabytkowy samochód, motocykl albo ciekawy pojazd na X Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zlot jest bezpłatny i będzie się odbywał w godzinach 9:00 – 17:00 na płycie rynku w Boguchwale (ulica Akacjowa). 

 Szczegółowy program

Miejsce: Tereny Podkarpacia, Pstrągowa – Dobrzechów – Strzyżów – Czudec – Niechobrz – Boguchwała

16 maja 2015 sobota

10:00 – 11:00 start do rajdu i OS Janczar – próba sprawnościowa

11:00 – 12:30 CKP Dobrzechów – próby techniczne, pokazy pojazdów zabytkowych 

12:00 – 14:00 Prezentacja zabytkowych pojazdów „W Samo Południe” Rynek Strzyżów

13:40 – 15:00 Przejazd przez Tunel Żarnowa

14:40 – 16:30 Rynek Czudec – prezentacja

16:20 – 17:00 OS Niechobrz (próba sprawnościowa Krzyż Milenijny z pomiarem czasu)

20:00 – Otwarcie wystawy zabytkowych samochodów i motocykli w Ośrodka Miasta Boguchwały – Rynek, ul. Akacjowa

20:00 – Prezentacja sportowego Audi Quattro gr. B z początku lat osiemdziesiątych grupy Bełtowski Motorsport

20:00 – 21:30 Boguchwała Konkurs Elegancji – prezentacja zabytkowych pojazdów z okazji X Europejskiej Nocy Muzeów

21:30 – 22:30 Film Charlie Chaplin – bezpłatne plenerowe kino dla wszystkich. Film będzie wyświetlany na boguchwalskim rynku.

17 maja 2015, niedziela

9:00 – 17:00 zlot i wystawa pojazdów w Boguchwale impreza jest bezpłatna.

12:00 – 15:00 Próby sportowe, Super OS Boguchwała z pomiarem czasu (ul.Akacjowa)

12:30 Pokaz możliwości sportowych Audi Quattro gr. B przez kierowcę wyścigowego Marcina Bełtowskiego

10:00 – 14:00 Konkursy motoryzacyjne dla uczestników zlotu

17:00 Uroczyste zakończenie rajdu i zlotu

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

40. numer magazynu Rally and Race – start preorderu

Rally
Wielkimi krokami zbliża się premiera 40. numeru magazynu Rally and Race. Już wkrótce w Wasze ręce oddamy...

Zbigniew Staniszewski przed pierwszym startem sezonu 2023 w rallycrossie

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski rozpocznie w najbliższy weekend nowy sezon startów na rallycrossowych torach. Kiedy po siedemnastu...

Robert Kubica odwołuje przyjazd na Poznań Motor Show

Niestety... Roberta Kubica ostatecznie nie pojawi się na Poznań Motor Show 2023. Podopieczny Orlen Team odwołał swoją...

Jacek Pydys: „Nordschleife? Tu zostawiłem swoje serce”

Pydys
Jacek Pydys trafił na Nurbugring zupełnym przypadkiem. A poznając jego historię można chyba zaryzykować stwierdzenie, że zakochał...

Wypadek Audi na S8 – ścigały ją demony

Wypadek Audi na S8 - ścigały ją demony
Ścigały ją demony. Tak wytłumaczyła się kierująca Audi, która podróż momentami nawet 200 km/h zakończyła na barierkach...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here