Historyczne pole position w 318is Cup PL

Fot. Grzegorz Kozera

Anna Bigos po raz pierwszy wystartuje z pole position do wyścigu 318is Cup PL. Jedyna startująca w ten weekend w tym cyklu kobieta wygrała piątkową czasówkę do pierwszego sobotniego sprintu.

Na liście zgłoszeń do pierwszej rundy 318is Cup PL widniały nazwiska dwóch kobiet. W ostatniej chwili z rywalizacji w tym sezonie zrezygnowała jednak Marcelina Czepiel, pozostawiając Annę Bigos samą w stawce kilkunastu mężczyzn.

Siódma w ubiegłorocznym sezonie zawodniczka zaczęła doskonalić swoje umiejętności pod okiem Mateusza Lisowskiego, co przyniosło znakomite rezultaty. Niemal na samym początku kwalifikacji wykręciła czas 1:49,606, po czym zjechała z toru i czekała na odpowiedź rywali.

Ta nigdy nie nadeszła. Najbliżej rezultatu pole position był mistrz z sezonu 2020 Marcin Lempert, który pojechał wolniej o 0,165 sekundy. Trzeci Michał Całek był wolniejszy już o 0,767 sekundy, a w jednej sekundzie straty zmieścili się już tylko Andrzej Skrzek i Artur Lempert.

Pośród stawki 14 zawodników, którzy przejechali pomiarowe okrążenie w kwalifikacjach, był ubiegłoroczny mistrz 318is Cup PL Karol Wyka. Nie startował on jednak is-em, a nowym BMW E90, które będzie wykorzystywać w bałtyckim pucharze serii 3. Regulamin zawodów został zmodyfikowany, aby umożliwić taką sytuację.

Sobotni wyścig 318is Cup PL wystartuje o godzinie 12:05.