wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościHołd polskiego kierowcy wyścigowego dla polskich żołnierzy spod Waterloo

Hołd polskiego kierowcy wyścigowego dla polskich żołnierzy spod Waterloo

Zolder, 22 czerwca 2015 – Maciej Dreszer w miniony weekend wspólnie z polskimi rekonstruktorami przygotował uroczystość będącą hołdem dla polskich żołnierzy biorących udział w bitwie pod Waterloo.

_DSC6090  _DSC6338-2 _DSC6351-2 _DSC6362 _DSC6421-2

Maciej Dreszer w tym sezonie ściga się na torach w Belgii i Holandii. Ponieważ w ubiegły weekend w Belgii miały miejsce uroczyste obchody 200. rocznicy bitwy pod Waterloo, 19-letni Tarnowianin postarał się o uhonorowanie polskich żołnierzy którzy w 1815 roku stali u boku Napoleona. W niedzielę, przed wyścigiem BMW M235i Racing Cup na belgijskim torze Zolder odbyła się niezwykła parada z udziałem Maćka i polskich rekonstruktorów. Grupa związana z Twierdzą Nysa, nawiązująca do tradycji Legii Polsko-Włoskiej zaprezentowała pokaz, który wzbudził podziw innych kierowców a także zachwyt publiczności na trybunach. Polski kierowca pokazał natomiast specjalnie uszyty na tę okazję kombinezon wyścigowy nawiązujący krojem do mundurów polskich szwoleżerów z Gwardii Cesarskiej Napoleona Bonaparte. Tuż przed wyścigiem rekonstruktorzy, którzy na tor przyjechali prosto spod Waterloo, wystawili honorową „wartę” przy wyścigowym BMW Macieja Dreszera.

DSC_3999 DSC_4049

 

DSC_3862

 

DSC_3046

W niedzielnym wyścigu Syntix Superprix Maciej i Stéphane Kox po raz pierwszy w tym sezonie nie znaleźli się na podium. Mimo dobrych czasów okrążeń kilka pechowych sytuacji na torze (przyblokowanie przez samochód, który stracił przyczepność, pożar jednego z aut biorących udział w wyścigu, wyjazd straży pożarnej na tor i ogłoszenie Kodu 60) sprawiło że Dreszer i Kox spadli w klasyfikacji i mogli jedynie myśleć o odrabianiu strat. BMW z numerem 241 ostatecznie ukończyło wyścig na czwartej pozycji. Do końca rywalizacji w BMW M235i Racing Cup pozostały jeszcze trzy wyścigi. Najbliższy – 29 sierpnia, ponownie na torze Zolder. Tym razem będzie to 24-godzinny maraton.

_DSC6047_2

 

_DSC6305_2

inf.pras

NOWOŚCI

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

NAJPOCZYTNIEJSZE