środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweHołek nie zamierza odpuszczać!

Hołek nie zamierza odpuszczać!

Coulmna Medica Baja Drawsko 22 Final Edition to ostatni rajd Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych sezonu 2022. Zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę (16 października) na dobrze znanym zawodnikom, Drawskim Poligonie. Na starcie nie może zabraknąć liderów klasyfikacji generalnej – Krzysztofa Hołowczyca z Łukaszem Kurzeją w BMW X3.

Start najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów rajdów cross country w Polsce będzie przypieczętowaniem tytułu mistrzowskiego. Już podczas Baji Poland Hołek z Kurzeją zapewnili sobie tak dużą przewagę punktową, nad drugim w klasyfikacji Michałem Małuszyńskim, że zagwarantowali sobie tytuł mistrzowski. Jednak olsztyński zawodnik nie zamierza odpuszczać:

„Cieszę się, że ostatnia eliminacja, doszła do skutku. Jest to dla nas doskonała okazja do treningu i ponownego sprawdzenia się w walce. Nie byłbym sportowcem, gdybym nie chciał wygrać. Razem z Łukaszem nie mamy zamiaru odpuszczać i będziemy jechać na 100%.  Michał w MINI, z którym będziemy rywalizować jest szybkim kierowcą i wszystko jest możliwe.”

Kierowcy będą rywalizować na dwóch odcinkach specjalnych, każdy po 150 kilometrów. Próby będą rozgrywane na Poligonie Drawskim, na którym rozgrywany był niedawno zaliczany do Pucharu Świata rajd Baja Poland. Jak sam Hołek mówi, to mekka polskiego cross country:

„Poligonu w Drawsku Pomorskim, wszyscy, nam Polakom zazdroszczą. Na tych terenach rozgrywane są odcinki specjalne, które długością i trudnością dorównują najbardziej wymagającym maratonom świata.”

 Na starcie poza Hołowczycem z Kurzeją i wspomnianym Michałem Małuszyńskim pilotowanym przez żonę, Julitę Małuszyńską pojawią się Sławomir Wasiak w Fordzie Rangerze, Robert Kufel w podobnym samochodzie i reprezentant Czech František  Brutovsky w Fordzie F150 Evo.

Harmonogram rajdu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie 22 Final Edition:

 

Niedziela 16/10

8:00 START

8:20 OS1 – Drawsko Pomorskie 1 (150,04 km)

10:50 SERVICE A

12:42 OS2 – Drawsko Pomorskie 2 (150,4 km)

15:15 – Meta

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here