W najbliższy weekend (13-14 maj) odbędzie się druga runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Rajd Columna Medica Baja Borne Sulinowo. Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję wystartuje za kierownicą dobrze znanego BMW X3.

Doskonale znany rajdowy duet po pierwszej rundzie prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Rywalizacja na trasie najbliższego rajdu zapowiada się emocjonująco. Na starcie poza Hołkiem stanie wielu szybkich i skutecznych zawodników, m.in. Michał Małuszyński w MINI John Cooper Works Rally, który jest aktualnie liderem Pucharu Europy w rajdach Baja, a także Misroslav Zapletal w Hummerze H3. Zapletal to wielokrotny mistrz Polski i bardzo doświadczony zawodnik.

„Rajd zapowiada nam się ciekawie. Rywalizacja będzie z pewnością bardzo wyrównana, jednak nie będę ukrywał, że liczę na dobry wynik. Mamy z Łukaszem spore doświadczenie, a rywalizacja napędza nas do jeszcze szybszej jazdy, tak więc mogę powiedzieć, że jestem spokojny. Cieszę się również, że stawka robi się coraz silniejsza, ponieważ działa to bardzo pozytywnie na rozwój całej dyscypliny, zapraszam wszystkich do kibicowania.” – dodał Krzysztof Hołowczyc

Zawodnicy rozpoczną rajd w piątek honorowym startem w miejscowości Jastrowie, następnie załogi pokonają 17 kilometrowy odcinek kwalifikacyjny. Sobota to dzień głównych zmagań i trzykrotny przejazd odcinka specjalnego o długości 61 kilometrów. Odcinki rozgrywane są na terenie leśnym oraz drogach poligonowych, co sprawia, że zmienna charakterystyka będzie wymagała dużego skupienia i bezbłędnej reakcji na zmieniające się z przejazdu na przejazd warunki. Zwycięzcę rajdu poznamy już w sobotę wieczorem.