wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHołek zaczyna od wygranej

Hołek zaczyna od wygranej

Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję wygrał pierwszą rundę Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajd Columna Medica Baja Drawsko. Doskonale znana wszystkim kibicom załoga, po raz kolejny udowodniła, że jest bezkonkurencyjna.

Po ubiegłorocznych sukcesach takich jak zdobycie Pucharu Europy i Mistrzostwa Polski, popularny Hołek w 2022 roku rozpoczął sezon od rajdu Columna Medica Baja Drawsko. Jednodniowa impreza składała się z dwóch długich odcinków specjalnych, każdy o długości 152 kilometrów. Odcinki łączyły w sobie bardzo szybkie partie z technicznymi i dziurawymi sekcjami, które sprawiały trudności nawet najbardziej doświadczonym zawodnikom.

Na mecie Hołek podsumował: „To zawsze ogromna frajda wygrać, to dla mnie motywacja i paliwo do działania. Rajd był dość trudny. Długie odcinki, dużo dziur i ciężkich partii. Podczas pierwszego odcinka trochę się z Łukaszem zgubiliśmy, za co otrzymaliśmy karę. Pomimo tego wygraliśmy pierwszy odcinek. Na drugim postanowiłem trochę przyspieszyć. Jechaliśmy naprawdę dobrym, szybkim tempem, co zaowocowało jeszcze większą przewagą. Rajd zakończyliśmy na pierwszym stopniu podium. Nasze BMW chociaż nie jest to najnowsza konstrukcja zostało doskonale przygotowane przez moich mechaników z Hołowczyc Racing. Dziękuję za kibicowanie i jak zawsze bardzo ciepłe i serdecznie przyjęcie przez fanów w Drawsku. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie już w połowie maja.”

 Na drugim miejscu zameldował się ubiegłoroczny vice-mistrz polski Michał Małuszyński pilotowany przez Julitę Małuszyńską w MINI ALL4 (+5:29,7) a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Molgo z Maciejem Martonem w Fordzie F150 (+9:07,3).

Kolejną runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych będzie Baja Borne Sulinowo w dniach 13 – 15 maja. Serdecznie zapraszamy!

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE