wtorek, 7 grudnia, 2021
Strona głównaAktualnościHołowczyc i Kurzeja na ostatniej prostej po Mistrzostwo Polski

Hołowczyc i Kurzeja na ostatniej prostej po Mistrzostwo Polski

Puchar Europy już zdobyli, teraz czas na ostateczne starcie na polskiej ziemi. Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja już w sobotę staną na starcie rajdu Drawski Dzień Niepodległości, by w dwudniowej rozgrywce powalczyć o tytuł Mistrzów Polski. 

W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Drawski Dzień Niepodległości. Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja prowadzący w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski wystartują z numerem 201 w dobrze znanym z ich krajowych startów BMW X3 CC.

Hołowczyc i Kurzeja dwa tygodnie temu zdobyli Puchar Europy FIA w Rajdach Terenowych Baja, wygrywając po drodze najdłuższy oraz najbardziej wymagający rajd w naszym kraju – zaliczany do Pucharu Świata FIA rajd Wysoka Grzęda Baja Poland. Drawski Dzień Niepodległości rozgrywany jest na bardzo podobnych trasach do tych znanych z Baja Poland.

Wśród faworytów swój start w Drawsku Pomorskim zapowiedział także niezwykle doświadczony, wielokrotny mistrz Polski Miroslav Zapletal z Markiem Sykorą w Hummerze H3 Evo III, a także Michał i Julita Małuszyńscy. Rajdowe małżeństwo Małuszyńskich w ostatnim tegorocznym rajdzie wystartuje Mini John Cooper Works Rally.

Zawodnicy będą mieli do przejechania trzy odcinki specjalne, jeden w sobotę i dwa w niedzielę o łącznej długości blisko 220 km. Trasy wytyczone na poligonie w Drawsku Pomorskim są znane ze swojej trudności, a o tej porze roku mogą zaskakiwać jeszcze bardziej, co sprawia, że zapowiada się naprawdę wyśmienita rywalizacja.

Mat. pras. Hołowczyc Racing

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE