środa, 6 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościHołowczyc i Kurzeja powalczą w Katarze.

Hołowczyc i Kurzeja powalczą w Katarze.

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją wystartują w drugiej rundzie Pucharu Świata w rajdach Baja – Qatar International Baja. W zawodach weźmie udział łącznie 47 załóg z 31 krajów.

Baza rajdu została zlokalizowana w malowniczo położonym mieście Lusajl na na wschodnim wybrzeżu Kataru.

W rozpoczynającej się w czwartek rywalizacji Hołek ponownie będzie walczył z Nasserem Al-Attiyah z Kataru w Toyocie Hilux T1+ i Juanem Cruzem Yacopinim w bliźniaczym samochodzie. Reprezentanci Polski wystąpią w nowym MINI T1 Plus przygotowanym przez renomowany X-Raid. Na starcie poza wspomnianymi rywalami stanie siedem samochodów T1+ i trzy T1, trzy w klasie T2, 21 w kategorii lekkich prototypów T3 i 13 pojazdów T4.

Zmagania rozpocznie prolog, który zostanie rozegrany w czwartek 16 marca o długości nieco ponad 10 kilometrów. W piątek i sobotę na zawodników czekają trzy, bardzo długie odcinki specjalne o łącznej długości 480 kilometrów. Zwycięzców poznamy w sobotę po południu.

To nasz drugi rajd w tym sezonie i kolejna okazja do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. W poprzedniej rundzie ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce, co dało nam cenne punkty. Teraz mając już pierwsze doświadczenia z nowym samochodem zamierzamy pojechać naprawdę szybko. Pustynia będzie wymagała od nas nie tylko prędkości, ale także dobrej nawigacji. Wszystko, co teraz robimy ma zaprocentować na Dakarze 24’. Pomimo tego, że to rajd „na terenie” Nassera, tanio skóry nie sprzedamy i będziemy cisnąć od samego początku!”

– podsumował Krzysztof Hołowczyc. Łukasz Kurzeja dla którego starty w Pucharze Świata to ogromne wyzwanie dodaje:

„Nawigacja jest kluczowa w przypadku takich rajdów jak ten w Arabii Saudyjskiej czy teraz w Katarze. Dla mnie to ogromna odpowiedzialność i bardzo dobre przygotowanie przed Dakarem. Jestem skupiony na swojej pracy, a wynik przyjdzie sam. Qatar International Baja to domowy rajd Nassera więc lekko nie będzie, ale my nie lubimy, kiedy jest łatwo i lekko, wtedy wygrana nie smakuje tak dobrze!”

 

Harmonogram Qatar International Baja 2023

 16/03 Czwartek

15:00 Prolog 10,02 km

17/03 Piątek

8:45 SS2 120,43 km

11:10 SS3 120,26 km

18/03 Sobota

10:40 SS4 239,43 km

redakcja
redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

SuperOES Toru Kielce wspiera juniorów! Ich opiekunem Miko Marczyk

Automobilklub Kielecki organizujący SuperOES na Torze Kielce wzmacnia wsparcie dla juniorów, których opiekunem zostanie topowy polski kierowca...

Zielona Oliwka kończy sezon 2023 zwycięstwem na Karowej

Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk zakończyli sezon 2023 w najlepszy możliwy sposób. Załoga Peugeota 208 Rally4 zajęła...

Andreas Mikkelsen potwierdził rozstanie ze Skodą i Toksportem?

Mikkelsen
W ostatnich dniach internet aż huczy od plotek o ewentualnym powrocie świeżo upieczonego czempiona WRC2 na łono...

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE