W zakończonej w niedzielę po południu pierwszej eliminacji Mistrzostwo Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Columna Medica Baja Drawsko 2023 Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w klasie T1. Weekend w Drawsku Pomorskim nie był wiosenny, padający deszcz, wiatr i niska temperatura stanowiły wyzwanie nie tylko dla rajdowycyh załóg ale także dla mechaników i kibiców.

Nasza załoga rywalizująca także w Pucharze Świata, w krajowych rozgrywkach nie dała szans rywalom. Czarno-szare BMW, kierowane przez popularnego Hołka już po pierwszym odcinku specjalnym znalazło się na szczycie tabeli, z przewagą 25 sekund. Na drugim ponad  60 kilometrowym oesie, rozegranym także w sobotę, Hołek jeszcze przyspieszył zwiększając swoją przewagę do ponad minuty. Bardzo śliska i kopna trasa wymagała ogromnej koncentracji i zmniejszała margines błędu do minimum.

Drugi dzień rajdu to kolejne dwa odcinki – każdy o długości blisko 70 kilometrów. Trudne warunki, nie przeszkodziły załodze FosfoPower w podkręcaniu tempa – na koncie zapisali kolejne dwa wygrane odcinki, meldując się na mecie z trzyminutową przewagą nad Michał Małuszyńskim pilotowanym przez Krzysztofa Antończaka w Fordzie. Na trzecim stopniu podium stanęli Karol Lenkiewicz i Tomasz Janik w Can-Am Maverick X3 XR.

„Wygraliśmy Baja Drawsko – czyli zrealizowaliśmy plan w 100 procentach. To był naprawdę trudny rajd, deszcz, błoto, stanowiły dla nas wyzwanie, także nawigacyjnie były to trudne zawody. Dla nas bardzo udany początek sezonu w Polsce. Bardzo się cieszę! Świetnie spisało się także nasze BMW, które do tego sezonu zostało przebudowane przez X-Raid Team.  Mamy za sobą dwa rajdy Pucharu Świata, a dzięki naszym sponsorom możemy także rywalizować w Mistrzostwach Polski i Pucharze Europy. Nie zwalniamy tempa i już za dwa tygodnie będziemy rywalizować na trasach hiszpańskiego Extremadura Baja. Trzymajcie kciuki!” – podsumował Hołek

Już za dwa tygodnie – w dniach 14 – 16 kwietnia Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją wystartują w pierwszej eliminacji Pucharu Europy FIA w rajdach Cross Country rajdzie Extremadura Baja.