poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHubert Laskowski coraz bliżej tytułu na Łotwie

Hubert Laskowski coraz bliżej tytułu na Łotwie

15-letni Hubert Laskowski kolejny raz pokazał swój talent na trasach mistrzostw Litwy i po wywalczeniu drugiego miejsca w stawce juniorów oraz klasy LARC4 na Rajdzie Elektreny jest o krok od zdobycia wicemistrzowskich tytułów u naszych północnych sąsiadów. Ponadto świetnie spisał się w niezwykle mocno obsadzonej klasie 2WD.

Rajd Elektreny stanowił już przedostatnią rundę mistrzostw Litwy i Hubert, który jeszcze nie ma prawa jazdy, pokazał, że szybka i bezpieczna jazda samochodem nie stanowi dla niego żadnego problemu. Po przejechaniu blisko stu kilometrów oesowych pojawił się na drugich miejscach wśród juniorów, czyli kierowców, którzy mają mniej niż 27 lat oraz w klasie LARC4, w której ścigają się popularne także w Polsce auta klasy Rally4.

– Zgodnie z przedstartowymi zapowiedziami nie koncentrowałem się na szybszym wywalczeniu tytułów. W stu procentach poświęciłem się zadaniu, które miałem do wykonania i wyszło to bardzo dobrze. Odnotowałem kolejny oesowy triumf, co zawsze cieszy. Mam nadzieję, że moim startem sprawiłem również radość kibicom – mówił Hubert.

– Rajd Elektreny stanowił spore wyzwanie. Zniszczona, zwłaszcza w drugich przejazdach odcinków droga nie ułatwiała zadania. Daliśmy jednak z siebie wszystko, co byliśmy w stanie pokazać i wynik przyszedł sam. Drugie miejsce w stawce juniorów oraz klasie LARC4 jest czymś, co przed sezonem brałbym w ciemno. Jakby nie patrzeć to dopiero mój trzeci rok startów. Wiem już jednak, co potrafię, ale także ile pracy jeszcze mnie czeka, by znaleźć się za kilka lat wśród najlepszych – dodał.

W klasyfikacji pilotów o tytuły wicemistrzowskie walczy również Adam Jaros, który zasiada na prawym fotelu Peugeota Huberta. Obaj mają jeszcze szanse na końcowy triumf, ale muszą też bacznie oglądać się za swoje plecy, gdzie rywale nie śpią.

– Rajd Elektreny w mojej ocenie był najtrudniejszym z dotychczas rozegranych w tym roku. Tak dla samochodu jak i dla nas. Hubert kolejny raz pokazał, że na technicznych, miejskich próbach czuje się się świetnie, dzięki czemu byliśmy najszybsi na drugim oesie. Ogólnie cały rajd możemy zapisać na „plus”. Słowa uznania dla naszego serwisu, który miał trochę więcej pracy przy naszym aucie niż zwykle. Teraz przyszło nam tylko czekać na finał sezonu – komentował Adam Jaros.

Również w niezwykle mocno obsadzonej klasie 2WD, gdzie startują także dużo mocniejsze BMW, Hubert z Adamem pokazali, że trzeba na nich spoglądać. W stawce 40 załóg wywalczyli szóste miejsce i nadal liczą się w walce o podium sezonu. Do trzeciego miejsca brakuje im jedynie siedem punktów. Do wywalczenia w ostatnim rajdzie jest ich aż 35.

– Podium na koniec sezonu w stawce 2WD byłoby czymś niesamowitym. Już jest świetnie, ponieważ w klasyfikacji obejmującej blisko pół setki rywali jestem piąty z niewielką stratą do podium. Ostatni rajd sezonu zapowiada się fenomenalnie i już nie mogę się doczekać, by wrócić za kierownicę – zakończył Hubert.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE