poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyHubert Laskowski jedzie po rajdowe tytuły na Litwie!

Hubert Laskowski jedzie po rajdowe tytuły na Litwie!

15-letni Hubert Laskowski już w ten weekend na trasach Rajdu Elektreny (10-11.09.2021) będzie mógł przypieczętować wicemistrzostwo Litwy. Kierowca Peugeota 208 Rally4 jest o krok od wywalczenia tytułu wśród juniorów oraz w klasie LARC4.

Hubert pilotowany przez Adama Jarosa, jak na razie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. Nad trzecim zawodnikiem ma dwadzieścia punktów przewagi, a by zapewnić sobie wicemistrzostwo musi ona na koniec rajdu wynosić 36 punktów.

Na razie nie myślę o mistrzowskich tytułach. Wiem na jakim etapie mojej kariery jestem i co jest dla mnie najważniejsze. Rajd Elektreny stanowi kolejny krok w moim rozwoju i mam nadzieję, że wywiozę z niego jak najwięcej cennych informacji. Oczywiście dobre wyniki zawsze jeszcze mocniej motywują do ciężkiej pracy, więc jak zawsze dam z siebie wszystko, by również liczby pokazały na co mnie stać – mówił Hubert przed startem.

Rajd Elektreny jest bardzo dobrze znany polskim kibicom. Przed laty na jego trasach organizowana była jedna z rund mistrzostw Polski. Tegoroczna rywalizacja składa się z dziesięciu odcinków specjalnych o łącznej długości 96,12 km oesowych. Zmagania rozpoczną się od dwóch przejazdów miejskiej próby, na których kartingowe doświadczenie Huberta zawsze przekłada się na świetne rezultaty.

Od dziecka jestem związany z motorsportem. Rodzice śmieją się, że szybciej nauczyłem się jeździć autem niż chodzić. Karting był dla mnie ogromną szkołą motorsportu, a miejskie próby pokazują, że te lekcje nie poszły na marne. Wielu lekceważy takie odcinki, mówiąc, że to dopiero rozgrzewka. Mój ostatni start w Estonii pokazał jednak, że wyniki nawet tych krótkich prób mogą przesądzić o losach podium. Do każdego odcinka podchodzę z takim samym zaangażowaniem i koncentracją, bym na mecie mógł powiedzieć, że na obecną chwilę zrobiłem wszystko – dodał Hubert.

– Czeka mnie kolejny rajdowy weekend z Hubertem i tak jak zaczęliśmy sezon od oesowego triumfu w naszej klasie, tak samo liczę na to, że Hubert w perfekcyjny sposób zaprezentuje swoją technikę na miejskich próbach. Oczywiście po sprinterskim starcie rywalizacji równie dobrze będziemy chcieli pokazać się na kolejnych odcinkach. Cała impreza zapowiada się niezwykle interesująco. Pewne jest, że damy z siebie wszystko, by kibice po rajdzie mogli powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą robotę – dodał Adam Jaros, który może wywalczyć mistrzowski tytuł wśród pilotów klasy LARC4.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE