Hubert Laskowski, który dwa tygodnie temu zadebiutował na trasach mistrzostw Starego Kontynentu, gdzie wygrał w swojej klasie, teraz zmierzy się z najlepszymi na świecie! 16-latek pojawi się na starcie Rajdu Estonii!

Rajd Estonii stanowi siódmą rundę rajdowych mistrzostw świata, co oznacza, że Hubert będzie miał okazję porównać się z najlepszymi kierowcami na świecie. Co więcej w nadbałtyckim kraju zaplanowano także rundę mistrzostw świata juniorów, którzy korzystają z dokładnie takiego samego auta jak Hubert, czyli Forda Fiesty Rally3.

Zobacz też: Rajd Estonii 2022 – harmonogram czasowy

„Jazda po estońskich, bardzo szybkich i krętych szutrowych odcinkach specjalnych z wieloma szczytami na pewno nie będzie łatwa. Czeka mnie kolejne duże wyzwanie. To bardzo ważny start ze względu na moje plany. Chcę jak najlepiej poznać specyfikę tych dróg i wywieźć z tego rajdu jak najwięcej doświadczenia. Pojedziemy po tej samej trasie, co kierowcy walczący w WRC, w którym chcę się znaleźć w przyszłości”– powiedział Hubert

Na prawym fotelu Huberta tradycyjnie zasiądzie Michał Kuśnierz. Podobnie jak w Rajdzie Lipawy, również w Estonii niezwykle ważne będzie zapoznanie z trasą, a tak doświadczony pilot u boku stanowi ogromne wsparcie dla młodego kierowcy.

„W Estonii potrzebny jest bardzo precyzyjny opis. Mam nadzieję, że wspólnie z Michałem stworzymy taki. Oglądałem już zeszłoroczne onboardy i pewne jest, że czekają nas dalekie loty przy bardzo dużych prędkościach”– mówił Laskowski, który może liczyć także na wsparcie ze strony polskiego oddziału M-Sportu.

Zobacz też: Estońska karuzela prędkości. Marczyk i Gospodarczyk wracają na trasy WRC

fot. hubertlaskowski.pl

„Co prawda wystartujemy bez testów, co może sprawić, że pierwsze kilometry mogą być nieco słabsze. Myślę jednak, że krótka przerwa między startami sprawi, że różnica nie będzie duża. Od pierwszych metrów dam z siebie wszystko, a porównanie z najlepszymi juniorami świata zapowiada się ekscytująco” – zakończył młody zawodnik

Ze względu na swój wiek Hubert nie będzie mógł przejechać całej trasy rajdu zaplanowanej dla stawki mistrzostw świata. W ramach krajowych mistrzostw 16-latek przejedzie siedem rożnych odcinków specjalnych. Każdy z nich będzie jednak w takiej samej konfiguracji, co trasa mistrzostw świata. Pozwoli to na bezpośrednie porównanie z najlepszymi.

„Wszyscy zauważyli, że Hubert w tym roku z rajdu na rajd stawia sobie coraz wyższe cele. Start w zbliżającym się Rajdzie Estonii jest kolejnym wyzwaniem. Jak wspomniał będzie to bardzo trudny rajd pod względem opisu, ponieważ trasa jest bardzo wymagająca z bardzo dużą liczbą szczytów, hop i zacieśniających się zakrętów. Powoduje to, że jazda na takim poziomie jaki prezentujemy w tym roku, wymaga dużego doświadczenia, którego Hubert jeszcze nie ma, ale które buduje w imponującym tempie. Podchodzimy do tego rajdu jak do każdego innego w tym sezonie. Czujemy duży respekt, ale również dużą pewność, którą od dłuższego czasu budujemy. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję że wykonamy dobrą pracę. Kolejny raz pokażemy się z dobrej strony”– powiedział pilot, Michał Kuśnierz