Hussarya Karting Poland triumfuje w Mistrzostwach Szwecji

294
Hussarya
fot. Hussarya Karting Poland

Hussarya Karting Poland zgarnia wszystkie indywidualne laury w Mistrzostwach Szwecji w Kartingu Halowym! Tomasz Bernadowski wraca do kraju z aż dwoma złotymi medalami w Mini oraz Junior, Szymon Węgrzyn triumfuje w prestiżowej grupie Open. Polacy zdominowali zawody rozegrane na elektrycznych wózkach!

Hussarya Karting Poland wysłała do Szwecji silną, sportową reprezentację. Barwy polskiej drużyny reprezentowali bowiem Szymon Węgrzyn (zgłoszony w kategoriach Open/Junior), Tomek Bernadowski (Open/Junior/Mini) oraz Igor Tworek (Open/Junior/Mini). Nasi rodacy pokazali formę już w biegach eliminacyjnych – Bernadowski prowadził w grupach Junior i Mini, zaś Węgrzyn zajmował wysokie, drugie miejsce w klasie Open i uplasował się tuż za Tomkiem w grupie Junior. Niedzielne finały zapowiadały więc walkę o mistrzowskie laury.

Zobacz też: Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Hussarya nie zawiodła oczekiwań. Igor Tworek zajął czwarte miejsce w klasie Mini. Tomek zwyciężył w grupach Mini i Junior, zajmując piątą lokatę w finale Open. Szymon Węgrzyn uplasował się na drugim miejscu w Junior (zaraz za Tomkiem), by następnie… zwyciężyć w najbardziej prestiżowej kategorii Open. Triumf Węgrzyna to gigantyczny sukces rodzimego kartingu halowego. Jest to bowiem dopiero drugi przypadek w historii, kiedy reprezentant Polski wygrywa zagraniczne eliminacje do… czempionatu kartingowych Mistrzostw Świata.

Podsumowując, Hussarya Karting Poland wraca do domu bogatsza o aż trzy złote medale. Dwa Tomka Bernadowskiego w klasach Mini i Junior, i jeden Szymona Węgrzyna w Open. Nasi juniorzy zdobyli wszystkie indywidualne tytuły w Swedish Rental Kart Championship!

fot. Pitlane – Tor Kartingowy – oficjalny profil Facebook

Hussarya obsypana złotem!

Talent Tomka i Szymona mogliśmy poznać osobiście, podczas rozgrywanej we Wrocławiu Ligi Kartingowej Pitlane. Bernadowski i Węgrzyn zajęli dwie pierwsze lokaty, prezentując iście mistrzowską jazdę. Zachęcamy Was do do lektury krótkiego wywiadu z dzisiejszymi czempionami Szwecji, w którym nasi juniorzy opowiadają między innymi o początkach w kartingu i motorsportowych marzeniach. Warto nadmienić, że zawodnicy Swedish Rental Kart Championship rywalizują na elektrycznych kartach – identycznych maszynach marki Sodi, na których Tomek i Szymon ścigali się w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli chcielibyście poznać elektryczną, kartingową „stronę mocy”, zapoznajcie się z naszym reportażem o Torze Kartingowym Pitlane we Wrocławiu. Kto wie, może pokochacie taką elektryfikację?

Komplet informacji o Swedish Rental Kart Championship znajdziecie na stronie mistrzostw. Po więcej wieści ze świata kartingu, również amatorskiego, zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!