Hyundai Motorsport ma nowego szefa. To znana postać z motorsportu

448
Hyundai Motorsport ma nowego szefa. To Cyril Abiteboul
Hyundai Motorsport ma nowego szefa. To Cyril Abiteboul

Hyundai Motorsport w końcu potwierdził nowego szefa zespołu. Cyril Abiteboul to człowiek, który zastąpi Andrea Adamo.

Hyundai Motorsport pozostawał bez szefa od grudnia 2021 roku. Koreański zespół rozstał się wtedy z Andreą Adamo, a przez cały miniony sezon obowiązki dowódcy przejął Julien Moncet. Były szef odpowiedzialny za dział silnikowy miał być rozwiązaniem przejściowym.

Hyundai Motorsport ogłosił nowego szefa zespołu

W listopadzie ubiegłego roku na giełdzie nazwisk pojawiło się po raz pierwszy nazwisko Cyrila Abiteboula, ale Hyundai nie potwierdzał w żaden sposób tych doniesień. Nawet, gdy ogłaszał skład kierowców na sezon 2023.

Potwierdzenie przyszło dopiero w czwartkowe popołudnie, dwa dni po przedstawieniu odświeżonego modelu i20 N Rally1. Nowa maszyna posłuży zawodnikom w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się alpejskim klasykiem, czyli Rajdem Monte Carlo.

Zobacz: Hyundai zaprezentował odświeżonego i20N Rally1

Hyundai Motorsport ma nowego szefa. To Cyril Abiteboul
Hyundai Motorsport ma nowego szefa. To Cyril Abiteboul

Cyril Abiteboul – gdzie pracował wcześniej?

W ostatnich latach Cyril Abiteboul pracował w F1, gdzie rozpoczął karierę w 2001 roku. W latach 2012-2014 dowodził Caterhamem, a następnie wylądował w Renault F1 Team, gdzie dostał posadę szefa zespołu.

Dość nieoczekiwane rozstanie z zespołem nastąpiło przed sezonem 2021, kiedy zespół zmienił nazwę na Alpine F1 Team. Przez ostatnie dwa lata pracował jako doradca w Mecachrome, firmie dostarczającej silniki do F2 i F3.

Hyundai poinformował, że Moncet pozostaje w szeregach firmy i obejmie rolę związaną z nowymi technologiami w sportowym oddziale. Hyundai Motorsport przystąpi do sezonu 2023 w następującym składzie:

  • Thierry Neuville,
  • Dani Sordo,
  • Esapekka Lappi,
  • Craig Breen.

Przeczytaj koniecznie: Hyundai i Toyota zaprezentowali składy na sezon 2023

Z ekipą pożegnał się Ott Tanak i Oliver Solberg. W poprzednim sezonie Hyundai wygrał pięć rajdów i nie był w stanie przeszkodzić Toyocie w zdobyciu wszystkich najważniejszych laurów.