Hyundai zbuduje zupełnie nowy samochód na sezon 2025 WRC?

17
Hyundai
fot. WRC - oficjalny profil Facebook

Podczas prezentacji zespołu Hyundai Motorsport przed sezonem 2024 Rajdowych Mistrzostw Świata WRC szef ekipy Cyril Abiteboul powiedział, że koreańska marka ma plan na lata 2025 i 2026. Może on oznaczać zupełnie nowy samochód Rally1.

Jak twierdzi serwis DirtFish, powołując się na swoje źródła, Hyundai zatwierdził już budżet na skonstruowanie nowego samochodu grupy Rally1, który zastąpi nieudaną obecną konstrukcję i20 N.

Zapytany o homologację nowego modelu, Abiteboul nie chciał tego wprost potwierdzić: „Mogę tylko powiedzieć, że będzie to bardzo mocno rozwinięta wersja nowego samochodu i na tę chwilę nie mogę niczego więcej potwierdzić. Czekamy na odpowiedź od FIA w sprawie tego, jak będą wyglądać [przepisy na] lata 2025 i 2026”.

Mocne zaangażowanie ze strony Hyundaia dobrze wróży przyszłości grupy Rally1, która najprawdopodobniej pozostanie w niezmienionej formie do 2026 roku. Budowa nowego samochodu byłaby ważnym krokiem w kierunku oficjalnego potwierdzenia takiego stanu rzeczy. Kładzie także kres pojawiającym się co jakiś czas plotkom na temat możliwego wycofania się Hyundaia z WRC.

Abiteboul przyznał, że niepewność co do przyszłych przepisów czołowej klasy zniechęca producentów do udziału w mistrzostwach: „Musimy wiedzieć, jak sport będzie wyglądać za pięć lat. Spójrzcie na Formułę E – gdy wprowadzano samochód trzeciej generacji, zespoły wiedziały już, jak będzie wyglądać czwarta generacja. Tego nam potrzeba”.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.