Hyundai zmienia malowanie po jednym rajdzie WRC

30
Fot. Hyundai Motorsport GmbH

Dotychczasowy schemat kolorystyczny Hyundai Motorsport na sezon 2024 Rajdowych Mistrzostw Świata WRC przetrwał tylko jedną rundę. Po zwycięstwie w Monte Carlo, zespół koreańskiego producenta zmieni barwy.

Nowe oklejenie pojawi się na wszystkich trzech egzemplarzach Hyundaia i20 N Rally1 i powinno pozostać na nich do końca sezonu 2024. Jest ono poświęcone wyczynowej marce N i jej 10-letniej historii w WRC.

Samochody ze sportowej linii N wywodzą się bezpośrednio z Rajdowych Mistrzostw Świata. Marka została założona w 2012 roku, razem z Hyundai Motorsport. Od tamtej pory zespół rajdowy – który rozpoczął starty w WRC w 2014 roku – aktywnie uczestniczy w rozwoju samochodów cywilnych koreańskiego producenta.

Motto linii N brzmi «Never Just Drive» i odnosi się do tego, że auta mają nie tylko dobrze się prowadzić, ale sprawiać przy tym frajdę i być praktyczne w użytkowaniu. Co ciekawe, pierwszym samochodem z serii N na oesach WRC był Hyundai i20 N WRC, czyli poprzednik obecnego Rally1, który zadebiutował dopiero w 2021 roku.

Zmiana malowania oznacza, że barwy użyte przez Thierry’ego Neuville’a i Martijna Wydaeghesa w zwycięskim Rajdzie Monte Carlo zostaną wycofane po zaledwie jednym starcie.

„Gdy niektórzy nasi koledzy świętują Chiński Nowy Rok, my również wyznaczamy nowy początek poprzez zupełnie nowe malowanie na resztę sezonu 2024 WRC. Projekt został stworzony, aby oddać cześć bliskiej współpracy pomiędzy Hyundai N i Hyundai Motor Company, a także podkreśla świętowanie dziesięciolecia startów na najwyższym poziomie w rajdach samochodowych. Rozpoczęcie sezonu 2024 zwycięstwem w jednym z najbardziej kultowych rajdów w historii WRC, dziesięć lat po naszym pierwszym starcie w Rajdzie Monte Carlo, było niezwykłym momentem i to stosowne, aby barwy użyte przez Thierry’ego i Martijna zostały zapisane na kartach historii” – powiedział prezes Hyundai Motorsport Cyril Abiteboul.

WRC Rajd Szwecji startuje w ten weekend. Harmonogram zawodów znajdziecie na naszej stronie.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.