piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBSK Tech Wyścig Górski Kamionki dla Tyca

BSK Tech Wyścig Górski Kamionki dla Tyca

W minioną niedzielę wystartowała pierwsza runda BSK Tech Wyścigi Górskie 2021. Zgłoszeni zawodnicy rywalizowali na kultowym, dolnośląskim oesie Kamionki. Do walki o prym na krętym, górskim odcinku ruszyło aż 65 kierowców.

BSK Tech Wyścigi Górskie to seria wyzwań po malowniczych, wijących się szlakach na Dolnym Śląsku. Górzyste serpentyny to nie tylko świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości za kierownicą, ale także własnej odwagi i talentu do zarządzania ryzykiem. Jak na razie organizatorzy zaplanowali cztery rundy tego turnieju.

fot. BSK Tech Kamionki – oficjalny profil Facebook

BSK Tech Wyścigi Górskie – W górę, po zwycięstwo!

Na liście startowej zapisano 52 zawodników do rywalizacji „w pełnym wymiarze” i 13 do samego treningu. Impreza składała się z powtarzanego pięć razy asfaltowego oesu Kamionki, przy czym przejazd pierwszy miał wyłącznie charakter zapoznawczy i treningowy. Co ciekawe, oes skierowany był tylko w jedną stronę – zawodników czekały jedynie strome podjazdy.

Najlepiej zaprezentował się Arek Tyc w Mitsubishi Lancerze EVO X. Z sumarycznym czasem 13:24:900 zwyciężył w klasyfikacji generalnej i swojej klasie. Drugie miejsce zajęła załoga Marcin Żarnowski/Grzegorz Remelski w Subaru Imprezie. Do lidera stracili przeszło 46 sekund. Trzecie miejsce dla Jarosława Niedźwiedzkiego i Mirosława Jakubowskiego w BMW E36. Zawody zakończyli z minutową stratą.

BSK Tech Wyścigi Górskie – Historia potrafi być szybka

Na uwagę zasługuje klasa „126p” dla „małych Fiatów”. W legendarnych samochodach czasów PRL wystartowało trzech zawodników. Najlepszy okazał się Marcin Danielewicz, który na ukończenie prób potrzebował około 21 minut. Zobaczyliśmy też dwa samochody historyczne – Ladę VFTS Krzysztofa Tańskiego i „dużego Fiata” 125p Arka Idziego.

fot. P.Puchalski Rally Foto

Kolejna runda BSK Tech Wyścigów Górskich już 4 lipca. Zawodników czeka walka na odcinku Złoty Stok – Lądek Zdrój. Chętni do spróbowania swoich sił mogą zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora. Poniżej kilka urywków z niedzielnych przejazdów pierwszej rundy.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

SuperOES Kielce 2022 – 6 runda – wyniki i wideo

SuperOES Kielce 2022
VI SuperOES 2022 odbył się 25 czerwca. Na uczestników czekały ekstremalne temperatury i trasa tym razem pokonywana...

Kartingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Przed nami druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Słomczynie. Kierowcy kilku flagowych kategorii podejmą rywalizację...

Grand Prix Wielkiej Brytanii 2022 – harmonogram

Kolej na wyścig numer 10 w Formule 1. Przed nami pasjonujący weekend wyścigowy na torze Silvesrtone o...

Polacy z Project Racing mają nowego kierowcę

Project Racing
Project Racing, który jest jedynym polskim zespołem w Pro Kart Nederland wystartuje w ten weekend w piątej...

Euro RX druga runda – zapowiedź

Tor w gotowości. Samochody przygotowane. Ponad 50 kierowców jest gotowych do ścigania na Szwedzkim torze Höljes. To...

NAJPOCZYTNIEJSZE