czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBSK Tech Wyścig Górski Kamionki dla Tyca

BSK Tech Wyścig Górski Kamionki dla Tyca

W minioną niedzielę wystartowała pierwsza runda BSK Tech Wyścigi Górskie 2021. Zgłoszeni zawodnicy rywalizowali na kultowym, dolnośląskim oesie Kamionki. Do walki o prym na krętym, górskim odcinku ruszyło aż 65 kierowców.

BSK Tech Wyścigi Górskie to seria wyzwań po malowniczych, wijących się szlakach na Dolnym Śląsku. Górzyste serpentyny to nie tylko świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości za kierownicą, ale także własnej odwagi i talentu do zarządzania ryzykiem. Jak na razie organizatorzy zaplanowali cztery rundy tego turnieju.

fot. BSK Tech Kamionki – oficjalny profil Facebook

BSK Tech Wyścigi Górskie – W górę, po zwycięstwo!

Na liście startowej zapisano 52 zawodników do rywalizacji „w pełnym wymiarze” i 13 do samego treningu. Impreza składała się z powtarzanego pięć razy asfaltowego oesu Kamionki, przy czym przejazd pierwszy miał wyłącznie charakter zapoznawczy i treningowy. Co ciekawe, oes skierowany był tylko w jedną stronę – zawodników czekały jedynie strome podjazdy.

Najlepiej zaprezentował się Arek Tyc w Mitsubishi Lancerze EVO X. Z sumarycznym czasem 13:24:900 zwyciężył w klasyfikacji generalnej i swojej klasie. Drugie miejsce zajęła załoga Marcin Żarnowski/Grzegorz Remelski w Subaru Imprezie. Do lidera stracili przeszło 46 sekund. Trzecie miejsce dla Jarosława Niedźwiedzkiego i Mirosława Jakubowskiego w BMW E36. Zawody zakończyli z minutową stratą.

BSK Tech Wyścigi Górskie – Historia potrafi być szybka

Na uwagę zasługuje klasa „126p” dla „małych Fiatów”. W legendarnych samochodach czasów PRL wystartowało trzech zawodników. Najlepszy okazał się Marcin Danielewicz, który na ukończenie prób potrzebował około 21 minut. Zobaczyliśmy też dwa samochody historyczne – Ladę VFTS Krzysztofa Tańskiego i „dużego Fiata” 125p Arka Idziego.

fot. P.Puchalski Rally Foto

Kolejna runda BSK Tech Wyścigów Górskich już 4 lipca. Zawodników czeka walka na odcinku Złoty Stok – Lądek Zdrój. Chętni do spróbowania swoich sił mogą zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora. Poniżej kilka urywków z niedzielnych przejazdów pierwszej rundy.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

Francuska rewolucja na starcie Monte-Carlo!

Sebastien Loeb i Sebastien Ogier do końca walczyli o zwycięstwo w porannym shakedownie Rajdu Monte-Carlo. I choć...

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

NAJPOCZYTNIEJSZE