II Marpol Rally Day – wyniki

Marpol Rally Day po raz drugi w tym roku gościł kierowców amatorów z Mazowsza. Była to czwarta runda w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pucharu Auto Koło Centrum.

Druga edycja Marpol Rally Day to dwie trasy w jednej lokalizacji wytyczone na prywatnym, przemysłowym terenie, którego hale nie zostały jeszcze oddane do użytku. Dzięki temu ci, którzy zdecydowali się dziś wystartować mieli okazję pojechać po równej, betonowej nawierzchni, przejechać przez pustą halę i mocno zabrudzić auto na krótkim piaszczysto-szutrowym odcinku. Patrząc na to co dzieje się z tego rodzaju imprezami nie tylko na Mazowszu, to frekwencja była bardzo dobra. Chęć wzięcia udziału w zawodach zgłosiło aż 40 kierowców. Niestety trzech z nich odpadło już na BK. Dwie załogi z powodu defektu nie ukończyły Marpol Rally Day, więc na finiszu imprezy sklasyfikowanych zostało 35 aut.

Klasyfikację generalną wygrał Michał Kraciuk i jego srebrne Audi A4. Było to już trzecie z rzędu zwycięstwo Michała w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pucharu Auto Koła Centrum. Za Kraciukiem na drugim miejscu ze stratą niespełna 10 sek. Ford Fiesta ST prowadzony przez Łukasza Czeczota. Za nim ze stratą zaledwie 0,09 sek. Michał Godusławski w Toyocie GR Yaris.