II runda Tarmac Masters. Głubczyce padły łupem Grzyba i Paradzisza

329
A pamiętasz jak

Druga Runda Marten Tarmac Masters 2021 tym razem dla rajdowych wicemistrzów Polski – Grzegorza Grzyba i Michała Paradzisza. Drugie miejsce zajęli Wojtek Chuchała i Sebastian Rozwadowski, a najniższy stopień podium padł łupem Zbigniewa Gabrysi z Krzysztofa Janika.

Niespełna 50 oesowych kilometrów i sześć odcinków specjalnych, ale bardzo mocna obsada i sporo walki. Tak można w skrócie podsumować 3. Głubczyce Rally. Trzeba jednak też przyznać, że druga runda Marten Tarmac Masters została zdominowana przez jedną załogę – Grzegorza Grzyba i Michała Paradzisza. Duet ten wyraźnie wygrała z Chuchałą i Rozwadowskim, którzy również jechali Skodą Fabią Rally2 evo (z przewagą 26,7 s.).

Jednak po dwóch rundach Marten Tarmac Masters, na pozycję lidera całej serii wskoczył popularny Siemanko, który w obydwu rundach zajmował drugie miejsce.

Trzecie miejsce w „generalce” i jednocześnie w klasie PRO zajęli Zbigniew Gabryś i Krzysztof Janik w Volkswagenie Polo GTI R5 (ze stratą 37,8 s). Pierwszą piątkę w Głubczycach uzupełnili: Łukasz i Tomasz Kotarbowie (+44,7 s) oraz Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (+1.05,3).

3. Rajd Ziemi Głubczyckiej – Zacięta walka w Klasie PRO1

Dopiero na szóstej pozycji znalazła się pierwsza załoga z klasy PRO1 i tym razem nie był to Byśkiniewicz i Cieślar, ale Jacek Sobczak i Michał Marczewski startujący dość egzotycznym na naszych trasach, Porsche 997 GT3 Cup 3.6. Byśki jadący Fordem Fiesta Rally3 zajął tym razem 8. miejsce w generalce i 2. miejsce w klasie PRO1. Obie załogi rywalizujące o klasowe zwycięstwo, rozdzielił w „generalce” Sawicki i Hundla (7. miejsce), startujący Skodą Fabią Rally2.

Z kolei podium w kategorii PRO1 uzupełniła załoga Dariusz Poloński i Łukasz Sitek w Abarthcie 124 (9. miejsce w klasyfikacji generalnej niedzielnych zawodów). Jednak  liderami całej serii Tarmac Masters w klasie PRO1 pozostali Byśkiniewicz i Cieślar.

3. Rajd Ziemi Głubczyckiej – Udany debiut Colina

Podczas zawodów Jakub Brzeziński, czyli popularny „Colin” i Szymon Marciniak zadebiutowali w Fordzie Fiesta Rally4. Debiut był na tyle udany, że zgarnęli też zwycięstwo w klasie Rally4 wyprzedzając dwa Peugeoty 208 prowadzone przez Pawła Hynkiewicza (2. miejsce) i Michała Tuchowicza (miejsce 3).

W najmocniej obsadzonej klasie PRO2 zwyciężyli Damian Łata i Michał Majewski startujący Oplem Adamem. Na drugiej pozycji uplasowali się Radosław Osiak i Wojciech Kordeusz (Peugeot 208), a najniższe podium padło łupem Macieja Watrasa i Kamila Kluczewskiego (Renault Clio).

W PRO3 ponownię zwyciężyli Kajetan Świder i Marcin Borycki w Hondzie Civic, a w klasie historycznej Jakub Wolski i Bartosz Krawiec (BMW E30).