środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościIlnicki pokonany przez włoskie asfalty

Ilnicki pokonany przez włoskie asfalty

Piotr Ilnicki wraz z Oskarem Tichanowiczem niestety nie ukończyli pierwszej rundy cyklu Italy Ronde, którą był 15. Rally Ronde del Canavese.

Załoga Peugeota 208 R2 ze stajni Chmielewski Motorsport zakończyła zmagania w klasie R2B już na pierwszym odcinku. Na jednym z lewych zakrętów wypadli z trasy uderzając bokiem w skarpę i finalnie lądując w głębokim rowie, z którego nie byli już w stanie wyjechać.

Dla Piotra Ilnickiego był to pierwszy start w tym sezonie, w którym najprawdopodobniej będzie kontynuował współpracę z Janem Chmielewskim i jego stajnią.

Wyniki Rally del Canavese

W klasyfikacji generalnej 15.Rally Ronde del Canavese najszybsi byli Marco Signor i Francesco Pezzoli – startujący Volkswagenem Polo GTI R5. Drugi Mattia Pizio stracił fotel lidera dopiero po ostatnim oesie (zabrakło mu zaledwie 1.1 s do zwycięskiej załogi). W klasie R2B, w której startowali Polacy, triumfował ostatecznie Alberto Branche z Sarą Favre (Peugeot 208 R2).

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE