Imponująca lista zgłoszeń na ERC 5. Rajd Węgier

Węgier
fot. FIA ERC - oficjalny profil Facebook

Organizator 5. Rajdu Węgier, premierowej rundy FIA ERC 2024, opublikował dziś oficjalną listę zgłoszeń. Do Veszprem przyjechać ma blisko sześćdziesiąt załóg, z czego przeszło połowa dysponować będzie królewską maszynerią R5/Rally2. Do walki z szutrowymi oesami wokół Balatonu staną dwie, biało-czerwone drużyny.

5. edycja Rajdu Węgier zainauguruje tegoroczną kampanię Rajdowych Mistrzostw Europy. Tym razem wizyta w ojczyźnie wędzonej papryki będzie miała nieco inny charakter, gdyż śliskie, asfaltowe oesy ustąpiły miejsca luźnej nawierzchni. Zmieniła się także baza rajdu, uczestnicy zawitają do miejscowości Veszprem, zaś próby sportowe wytyczono w okolicy jeziora Balaton. Na zawodników czeka trzynaście odcinków specjalnych, o długości blisko dwustu kilometrów. Ogłoszono, iż na linii startu stanąć ma aż… pięćdziesiąt siedem załóg!

Zobacz też: Igor Widłak na kartach historii – „A pamiętasz jak?” #4

Trzydzieści jeden z nich dysponować będzie najmocniejszą klasą rajdówek dostępnych na oesach FIA ERC. Z „jedynką” wystartują urzędujący czempioni, Hayden Paddon oraz John Kennard. O zwycięstwo w Rajdzie Węgier zawalczą również Efren Llarena i Sara Fernandez, Mads Ostberg z Patrikiem Barthem, Martins Sesks i Renars Francis, Erik Cais i Igor Bacigal, Filip Mares i Radovan Bucha czy Mikko Heikkila i Kristian Temonen. W akcji zobaczymy też nowych podopiecznych M-Sportu, Johna Armstronga oraz Eoina Tracy’ego w Fordzie Fiesta.

Na Węgrzech pojawią się cztery samochody Rally3 i aż siedemnaście „osiek” grupy Rally4. Oficjalną listę zgłoszeń 5. ERC Rajdu Węgier znajdziecie naturalnie na stronie organizatora.

Polak, Węgier, dwa bratanki

Z szutrowymi, madziarskimi sprawdzianami zmierzą się dwie drużyny znad Wisły. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk rozpoczynają swój marsz po koronę ERC. Reprezentanci Orlenu pozostają wierni czeskiej Skodzie, wybierając Fabię najnowszej generacji. Na łono Mistrzostw Starego Kontynentu powraca również Igor Widłak, mistrz ERC3 z sezonu 2022. Kierowca z Kielc obsługiwany przez stajnię Vacat Motorsport przesiada się do Forda Fiesty Rally3 evo, zaś na prawym fotelu samochodu PGS Rally Team zasiądzie Michał Marczewski.

Komplet informacji o 5. edycji Rajdu Węgier znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej emocji z oesów Rajdowych Mistrzostw Europy zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!