sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościInauguracja sezonu na Torze "Poznań"

Inauguracja sezonu na Torze „Poznań”

Z udziałem ponad 120 zawodników na Torze „Poznań” – Automobilklub Wielkopolski w Przeźmierowie, odbyła się inaugurująca ten sezon wyścigowy w kraju,  1. i 2. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 1. i 2. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz runda BRC/Green Hybrid Cup.

Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski – porsche 911 GT3) wygrał oba wyścigi Div 4. W pierwszym dniu zawodów Lewandowskiemu ubył groźny rywal Piotr Krawczyk (A. Polski – mercedes SLS AMG), który uczestniczył w karambolu z Jarosławem Budzyńskim (A. Rzeszowski – porsche 911 GT3) oraz Marcinem Jedlińskim (A. Rzeszowski – porsche 911 GT3). Następnego dnia ani Krawczyk, ani Jedliński już nie wystartowali.

W dywizji narodowej 4, w pierwszym dniu triumfował Rafał Mikrut (A. Rzeszowski – porsche 911 GT3), a w drugim najlepszy był wspomniany wyżej Jarosław Budzyński. W dywizji narodowej 5 dwukrotnie zwyciężył Mateusz Bartkowiak (A. Wielkopolski – bmw E30). Także dwukrotnie najlepszy, ale w dywizji narodowej 3 był Jakub Sudoł (A. Wielkopolski – honda S2000).

W dywizji narodowej 1N oba wyścigi wygrał Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski – fiat seicento). Inaczej było w dywizji narodowej 1A – pierwszego dnia najlepszy był Krzysztof Mencel (A. Wielkopolski – fiat cinquecento), a drugiego dnia – Karol Wyka (A. rzemieślnik – fiat seicento). Z kolei w rywalizacji Maluch Trophy, w klasie 8 dwa razy jako pierwszy mijał linie mety Konrad Tadla (A. Wielkopolski), natomiast w klasie 8-2 dwukrotnie triumfował Christophe Carion (A. Wielkopolski).

Sporego kolorytu poznańskim zawodom dostarczyła włoska runda BRC/Green Hybrid Cup, w której udział wzięło czternastu zawodników. Startowali oni autami z silnikami hybrydowymi Kia Venga. Pierwszy wyścig wygrał Paolo Palanti, natomiast drugi – Paolo Gnemmi. W tej rywalizacji na Torze „Poznań” pojawił prawdziwy weteran wyścigów Formuły 1 – Arturo Merzario. 71-letni dziś Merzario zadebiutował w F-1 w 1972 roku w bolidzie Ferrari. Potem jeżdził w barwach Williamsa. Warto przypomnieć, że to właśnie Merzario (wspólnie z Guy Edwardsem i Brettem Lungerem), wyciągnął Niki Laudę z palącego się bolidu Ferrari podczas Grand Prix Niemiec w 1976 roku.

A już w dniach 13-15 czerwca na Torze „Poznań”, kolejne rundy wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski (też runda FIA-CEZ) oraz runda Volkswagen Castrol Cup i runda Porsche GT3 Cup CCE.

inf. pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here