środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościIntensywny marzec dla kierowców amatorów stolicy i okolic

Intensywny marzec dla kierowców amatorów stolicy i okolic

Kalendarz na marzec dla kierowców amatorów z Warszawy i okolicy jest bardzo intensywny. W każdy weekend będzie można rywalizować aż w pięciu wydarzeniach w trzech różnych lokalizacjach. Będzie coś dla miłośników rajdów jak i torów. Zobaczcie gdzie możecie startować i kibicować.

1) Już w najbliższą niedzielę (6 marca) zapraszamy na Marpol Rally Day. To wydarzenie organizowane przez AK Centrum w nowej lokalizacji. Odbędzie się w miejscowości Mostówka, 50 km od Warszawy na zamkniętym, prywatnym obiekcie. Kierowcy amatorzy do pokonania będą mieli osiem prób sprawnościowych. Co ważne obiekt i cały teren jest przed oficjalnym oddaniem do użytku i być może będzie to jedyna okazja do rywalizowania w tym miejscu. Wydarzenie będzie w charakterystyce KJS na utwardzonej z miejscami zabrudzoną nawierzchnią.

Zobacz także: Czy KJS-y w Polsce umierają?

2) Niecały tydzień później na Autodromie Słomczyn odbędzie się 2 runda Pucharu Toru Słomczyn. Kierowcy będą rywalizować w sobotę 12 marca (sobota). Tutaj rywalizacja odbywa się na zasadach SuperOesu, czyli jedna długa próba z punktu A do B przejeżdżana 5 razy przez wszystkich uczestników z pomiarem czasu.

fot. Agnieszka Kujawa / agniess.pl

3) Kolejna weekend jest podwójny. Najpierw Interia Drive Cup w sobotę 18 marca na Autodromie Słomczyn. Jazda w stylu SuperOesu  z zapętleniem na torze. Cykl rozpoczyna swój sezon właśnie na obiekcie koło Grójca.

4) Druga impreza tego weekendu to Twierdza Winter CUP, impreza odbędzie się dokładnie 20 marca (niedziela). Zasady jak na PTS czyli SuperOes. Nowością jest sama lokalizacja czyli twierdza Modlin. Kierowcy będą rywalizować po trasie jak Tor Modlin Rally Show. Nawierzchnia to nierówny asfalt z możliwością zabrudzonych sekcji, czyli warunki bardziej rajdowe. Całe wydarzenie jest prologiem do sezonu Pucharu Toru Modlin, ale nie będzie wliczane do sezonu PTM 2022.

Zobacz także: Regulamin KJS, SJKS, Super Sprint – zmiany 2022

5) W ostatni weekend marca czyli 26.03 (sobota) wracamy na Autodrom Słomczyn gdzie odbędzie się 3 runda Pucharu Toru Słomczyn. Więc będzie to kolejna okazja do udziału po równej, typowo torowej nawierzchni.

Na pierwsze cztery wydarzenia już można się zgłaszać. Jak na razie miejsc nie brakuje. Marzec okazał się wyjątkowo intensywny dla kierowców z Warszawy i okolic. Niestety w samej stolicy nie ma już wydarzeń tego typu. Więc trzeba korzystać z okolicznych okazji do rywalizacji.

W regulaminie pojawiło się kilka zmian na sezon 2022 o czym informujemy na naszej stronie. A cały regulamin Amatorskich Imprez Samochodowych na ten rok dostępny jest po kliknięciu TUTAJ.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE