Intensywny marzec dla kierowców amatorów stolicy i okolic

fot. Grzegorz Kozera

Kalendarz na marzec dla kierowców amatorów z Warszawy i okolicy jest bardzo intensywny. W każdy weekend będzie można rywalizować aż w pięciu wydarzeniach w trzech różnych lokalizacjach. Będzie coś dla miłośników rajdów jak i torów. Zobaczcie gdzie możecie startować i kibicować.

1) Już w najbliższą niedzielę (6 marca) zapraszamy na Marpol Rally Day. To wydarzenie organizowane przez AK Centrum w nowej lokalizacji. Odbędzie się w miejscowości Mostówka, 50 km od Warszawy na zamkniętym, prywatnym obiekcie. Kierowcy amatorzy do pokonania będą mieli osiem prób sprawnościowych. Co ważne obiekt i cały teren jest przed oficjalnym oddaniem do użytku i być może będzie to jedyna okazja do rywalizowania w tym miejscu. Wydarzenie będzie w charakterystyce KJS na utwardzonej z miejscami zabrudzoną nawierzchnią.

Zobacz także: Czy KJS-y w Polsce umierają?

2) Niecały tydzień później na Autodromie Słomczyn odbędzie się 2 runda Pucharu Toru Słomczyn. Kierowcy będą rywalizować w sobotę 12 marca (sobota). Tutaj rywalizacja odbywa się na zasadach SuperOesu, czyli jedna długa próba z punktu A do B przejeżdżana 5 razy przez wszystkich uczestników z pomiarem czasu.

fot. Agnieszka Kujawa / agniess.pl

3) Kolejna weekend jest podwójny. Najpierw Interia Drive Cup w sobotę 18 marca na Autodromie Słomczyn. Jazda w stylu SuperOesu  z zapętleniem na torze. Cykl rozpoczyna swój sezon właśnie na obiekcie koło Grójca.

4) Druga impreza tego weekendu to Twierdza Winter CUP, impreza odbędzie się dokładnie 20 marca (niedziela). Zasady jak na PTS czyli SuperOes. Nowością jest sama lokalizacja czyli twierdza Modlin. Kierowcy będą rywalizować po trasie jak Tor Modlin Rally Show. Nawierzchnia to nierówny asfalt z możliwością zabrudzonych sekcji, czyli warunki bardziej rajdowe. Całe wydarzenie jest prologiem do sezonu Pucharu Toru Modlin, ale nie będzie wliczane do sezonu PTM 2022.

Zobacz także: Regulamin KJS, SJKS, Super Sprint – zmiany 2022

5) W ostatni weekend marca czyli 26.03 (sobota) wracamy na Autodrom Słomczyn gdzie odbędzie się 3 runda Pucharu Toru Słomczyn. Więc będzie to kolejna okazja do udziału po równej, typowo torowej nawierzchni.

Na pierwsze cztery wydarzenia już można się zgłaszać. Jak na razie miejsc nie brakuje. Marzec okazał się wyjątkowo intensywny dla kierowców z Warszawy i okolic. Niestety w samej stolicy nie ma już wydarzeń tego typu. Więc trzeba korzystać z okolicznych okazji do rywalizacji.

W regulaminie pojawiło się kilka zmian na sezon 2022 o czym informujemy na naszej stronie. A cały regulamin Amatorskich Imprez Samochodowych na ten rok dostępny jest po kliknięciu TUTAJ.