Inter Europol Competition szybszy od Kubicy. Treningi przed 6h Portimao

Inter Europol Competition podczas treningu przed 6h Portimao

Inter Europol Competition to polski zespół, startujący w klasie LMP2. Ekipa z Jakubem Śmiechowskim za kierownicą zajęła drugie miejsce w popołudniowym treningu przed 6h Portimao. Zespół Roberta Kubicy zajął siódme miejsce.

Inter Europol Competition zaliczył dobrą sesję treningową przed 6-godzinnym treningiem w Portimao. Zespół spod Warszawy startuje w kolejnym sezonie wyścigów długodystansowych WEC. Bardzo udany początek sezonu i trzecie miejsce w wyścigu 1000 mil Sebring pokazuje, że ekipa ma potencjał na kolejne sukcesy.

Zobacz: Celem jest mistrzostwo!

Potwierdzają to kolejne dobre wyniki – trzeci, a następnie drugi czas w klasie LMP2 zaliczony w treningach. Polski zespół osiągnął czas 1:34.691, a najlepsza ekipa – Vector Sport – wykręciła czas lepszy o zaledwie 0,082 s. Wynik polskiego zespołu to w głównej mierze zasługa Alberta Costy. Kierowca okazał się najszybszy z całej ekipy.

Ekipa belgijskiego WRT z Robertem Kubicą na pokładzie poradziła sobie znacznie gorzej w porannych treningach przed 6h Portimao. Zajęli siódme miejsce w klasie LMP2 z czasem 1:35.200, gdy za kierownicą siedział Louis Deletraz. Kierowca ze szwajcarskim paszportem był najszybszym zawodnikiem w składzie Orlen Team WRT.

Przeczytaj koniecznie: Cztery kolejne weekendy Inter Europol Competition

Robert Kubica koncentrował się na tempie wyścigowym, ale zaliczał okrążenia ze słabszym tempem. Jego najlepszy czas to 1:36.397, co wystarczyło, żeby zajął odległe 44. miejsce w piątkowych treningach.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl