poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiInter Europol Competition na torze i na ekranie

Inter Europol Competition na torze i na ekranie

Listopad stał dla zespołu Inter Europol Competition pod znakiem finału serii FIA WEC czyli Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA. Zespół podał także do wiadomości pierwsze szczegóły dotyczące startów w sezonie 2023. 

Po potwierdzeniu imponującego składu czterech prototypów na Asian Le Mans Series, bliskie ukończenia są prace w ramach przygotowań do największego do tej pory projektu, który obejmuje program azjatycki, European Le Mans Series, Michelin Le Mans Cup, a także oczywiście FIA World Endurance Championship.  Szczegóły poznamy wkrótce.

FIA WEC za nami, a teraz Asian Le Mans Series

Ostatnia runda FIA World Endurance Championship odbyła się w listopadzie na torze Bahrain International Circuit, Niestety, pomimo sporych oczekiwań, 8-godzinny wyścig nie przyniósł sukcesu załodze #34 w składzie: Esteban Gutiérrez, Alex Brundle i Kuba Śmiechowski.  Wycofanie się z wyścigu tuż przed jego zakończeniem było rozczarowaniem, ale zespół pokazał po raz kolejny, że w trakcie sezonu uczynił zauważalne postępy. Dotyczy to także startów w European Le Mans Series. Po zakończeniu sezonu w obu seriach nadszedł czas, aby ogłosić program startów w Asian Le Mans Series, która odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w lutym przyszłego roku.  To imponująca kampania dla zespołu: cztery samochody wystartują w czterech wyścigach, w dwa kolejne weekendy w połowie lutego. W żółto-zielonych prototypach zobaczymy zarówno twarze znane z tegorocznych startów, jak i nowych kierowców.

Składy załóg na Asian Le Mans Series 2023

Oreca #43 LMP2
Charles Crews, Nolan Siegel, Christian Bogle

Ligier #53 LMP3
Miguel Cristóvão, Wyatt Brichacek, Kai Askey

Ligier #63 LMP3
James Dayson, Adam Ali, Daniel Ali

Ligier #73 LMP3
James Winslow, John Corbett, Alex Bukhantsov

Coś dla graczy: Oreca 07 w barwach IEC!

Po zakończeniu sezonu wyścigowego gracze spędzają więcej czasu, niż zwykle przed ekranami. Fan zespołu Inter Europol Competition i simracer znany jako „DreadfulSnake” poświęcił mnóstwo czasu na prace nad adaptacją barw prototypu LMP2 Oreca dla wersji PC Assetto Corsa.

„Proces projektowania barw samochodu wyścigowego może z początku wydawać się niewtajemniczonym nieco zagmatwany. Pracując nad tym projektem użyłem wirtualnej „siatki” oraz programu do obróbki graficznej. Robi tak większość twórców” – powiedział. „Dzięki Assetto Corsa na PC gracze mają dostęp do szablonów samochodów, które są odwzorowaniem nadwozia, gotowym do umieszczenia na nim dowolnych elementów graficznych i kolorów. W ten sposób można tworzyć wybrane barwy samochodów.”

„Każdy szablon ma swoją indywidualną siatkę. Jej edycja jest bardzo czasochłonna. Gdy nakładamy na siatkę kolor lub dowolny element graficzny, na przykład logo sponsora, pojawiają się one na szablonie samochodu.”

„Istnieje niezliczona liczba projektów barw samochodów, stworzonych dla Assetto Corsa na PC. Są one publikowane na wielu specjalistycznych stronach internetowych, na przykład na RaceDepartment, gdzie projektanci barw, a także twórcy torów i modeli samochodów mogą publikować swoje prace.”

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

Szansa na bezpieczną rywalizację na Autodromie Słomczyn

Już 11 lutego na Autodromie Słomczyn odbędzie się Puchar Toru Słomczyn. To impreza kierowana do kierowców amatorów....

Projekt Forda w F1 nie wpłynie na program WRC?

WRC
Kwestia partnerstwa Forda ze stajnią Red Bull Racing wywołała słuszne obawy o dalsze zaangażowanie koncernu w cykl WRC....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here