czwartek, 2 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościInter Europol Competition przed szansą na tytuł!

Inter Europol Competition przed szansą na tytuł!

Załoga zespołu Inter Europol Competition #13 Charles Crews, Nico Pino i Guilherme Oliveira została liderem klasyfikacji LMP3 European Le Mans Series dzięki trzeciej z rzędu wygranej, na belgijskim torze  Spa-Francorchamps pod koniec ubiegłego miesiąca, przed finałem sezonu w nadchodzący weekend w Portimão.

O ile ten wynik nie był niespodzianką, wyjątkową radość sprawili kibicom Fabio Scherer, David Heinemeier Hansson i Pietro Fittipaldi, zajmując drugie miejsce w klasie LMP2. To tym większe osiągnięcie, że załoga polskiego zespołu startowała z odległej pozycji. Był to naprawdę wyjątkowy występ załogi #43 i wynik, który doda kierowcom motywacji przed finałem sezonu w Portugalii.

 Inter Europol Competition liderem klasyfikacji

Komplet punktów zdobyty w ostatnich trzech rundach na torach Monza, Barcelona i Spa Francorchamps pozwolił awansować załodze #13 na pozycję lidera serii w klasie LMP3. Pomimo zaledwie czterech punktów zdobytych w pierwszych dwóch pechowych wyścigach sezonu, Charles, Nico i Guilherme prowadzą z dorobkiem 79 punktów przed zespołem COOL Racing #17.

Oznacza to, że przy 19-punktowej przewadze, siódme miejsce dające sześć punktów wystarczyłoby, do tytułu mistrzowskiego w klasie LMP3 European Le Mans Series 2022, niezależnie od wyniku rywali. Jednak zwycięzców poznamy dopiero na mecie, w niedzielę o godzinie 18.00.

Podczas gdy załoga LMP3 świętowała, w obozie LMP2 #43 także zapanowała po wyścigu nieokiełznana radość. Weekend rozpoczął się pechowo, od obrotu na torze Fabio Scherera podczas sesji kwalifikacyjnej, co sprawiło, że załoga rozpoczynała wyścig z końca stawki. Nastroje zmieniły się diametralnie w niedzielne popołudnie. Agresywna, skuteczna jazda Szwajcara i jego kolegów pozwoliła zespołowi myśleć nawet o wygranej w wyścigu.

Drugie miejsce na mecie, dzięki znakomitej jeździe i wręcz heroicznej postawie trójki kierowców dało załodze 18 punktów i awans na dziewiątą pozycję w klasyfikacji. Niestety, tytuł jest poza zasięgiem załogi #43, ale po trudnym sezonie ona również jest na fali wznoszącej.

 Trudny wyścig na torze Fuji

Chociaż tor Fuji należy do lubianych w wyścigowym światku, wrześniowy występ w Japonii nie pozostawił dobrych wspomnień w zespole Inter Europol Competition. Wyczekiwany powrót japońskiego obiektu pod górą Fuji do kalendarza Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA nie okazał się udany dla Kuby Śmiechowskiego, Alexa Brundle i Estebana Gutierreza.

Strata czasu już w sesjach treningowych miała wpływ na dalszą część weekendu. Z jakiegoś powodu, pomimo starań trójki kierowców i całego zespołu nie udało się tym razem poprawić tempa prototypu Oreca 07. W rezultacie załoga #34 rozpoczęła i ukończyła wyścig na jedenastej pozycji, którą zamierza znacząco poprawić podczas finału sezonu w Bahrajnie.

A teraz Portimão

Powiedzieć, że zespół nie może doczekać się wyścigu w Portimão, to jakby nic nie powiedzieć. W zespole panuje ostrożny optymizm, ale też świadomość, jak trudne zadanie przed nim stoi. Nie ulega wątpliwości, że szanse i apetyty na pierwszy tytuł mistrzowski w ELMS są ogromne. Do tej pory Inter Europol Competition może pochwalić się drugim miejscem w latach 2018, 2019, 2020 i czwartym w ubiegłym sezonie. W nadchodzący weekend zespół da z siebie wszystko, aby tym razem zdobyć tytuł mistrzowski!

 

Harmonogram weekendu 4h Portimão, szóstej rundy ELMS

Piątek, 14 października        

11.20                     Trening 1

16.30                   Test kierowców brązowych

Sobota, 15 października   

12.40                     Trening 2

17.55                     Sesja kwalifikacyjna LMP3

18.15                     Sesja kwalifikacyjna LMP2

Niedziela, 16 października       

14.00                     Wyścig (4 godziny)

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Załoga Postawka/Postawka w czołówce Monte-Carlo Historique

Postawka
Jubileuszowy, 25. Rallye Monte-Carlo Historique już za nami. Tegoroczna edycja okazała się wielki sukcesem dla biało-czerwonych. Na...

Prema ogłasza skład LMP2. Rosjanin zamiast Kubicy

Prema ogłasza skład w LMP2
Prema startuje kolejny sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA. W barwach włoskiego sezonu, w którym w ubiegłym...

McRae wystartuje w ERC. Trzecie pokolenie rajdowego klanu

McRae
McRae to nazwisko, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać w świecie rajdów. W tym sezonie w Rajdowych Mistrzostwach...

Kalendarz Tarmac Masters 2023

Tarmac
Przed nami ósmy sezon sportowej rywalizacji w ramach cyklu Tarmac Masters. Tegoroczna batalia zyska jednak nowy, istotny...

Partnerstwo z marką Stake gwoździem do trumny Alfa Romeo?

Stake
F1 to ogromny biznes, zaś kwestie sponsoringu czy partnerstwa medialnego to motor napędowy tego sportu. Nic więc...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here