Jak bardzo terenowy jest „terenowy” Huracan Sterrato?

262

W świecie motoryzacji zadebiutowała niedawno nowa i… dziwna moda. Producenci sportowych, wręcz wyczynowych konstrukcji wypuszczają na rynek ich „terenowe” odmiany, mające poradzić sobie również poza utwardzonym, gładkim jak stół asfaltem. Tak też w sprzedaży pojawiły się takie „dziwadła” jak Porsche 911 w wersji Dakar czy Lamborghini Huracan Sterrato. Mark McCann postanowił sprawdzić offroadowe możliwości włoskiego byka, zabierając wóz na specjalny szutrowy tor i budując… skocznie.

Kto, poza kolekcjonerami, może być potencjalnym klientem docelowym na „uterenowione” supersamochody? Cóż, wydaje się iż wspomniane 911 Dakar czy Sterrato to odpowiednie maszyny dla odbiorców majętnych (Lamborghini to koszt minimum 260 000 euro), którzy lubują się w wyczynowej maszynerii, lecz… nie zdążyli jeszcze ukończyć drogi dojazdowej do swojej ulubionej posiadłości. Mark McCann (nazywany „profesjonalnym niszczycielem samochodów” i „durniem na pełen etat”) postanowił sprawdzić możliwości nowego dzieła inżynierów z Sant’Agata Bolognese. Jego białe Sterrato poddane zostało… serii wyzwań.

Sterrato (podwyższone o 44 milimetry względem „zwykłej” wersji)  miało zmierzyć się między innymi z nitką Cowm Leisure Off Road Centre (tor wyścigów terenowych), gdzie samochód przejeżdżał przez kałuże, uskoki i nierówności. Na trawie McCann próbował sprawdzić czy Huracan wykona tak zwany „J Turn”, a na szutrze sprawdzano działanie hamulca ręcznego. Wisienką na torcie miał być skok przez specjalnie nasypaną „rampę”. Warto wspomnieć, iż nie jest to pierwsza tego typu próba. Mark próbował już wcześniej, jednak internauci stwierdzili, iż przygotowana „skoczna” była zdecydowanie za niska…

Cóż, jeśli zastanawiacie się nad zakupem Sterrato, ale nie wierzycie w oficjalne i nudne broszury reklamowe, ten film jest właśnie dla Was. Choć trzeba uczciwie przyznać, że dźwięk łamanych plastików potrafi zaboleć. Na szczęście – Huracan przeżył ten „test”!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.