wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJak Jacek Chojnacki z Jackiem Chojnackim uczcili rocznicę Maluch Trophy

Jak Jacek Chojnacki z Jackiem Chojnackim uczcili rocznicę Maluch Trophy

Za nami wyścigowy weekend na torze Poznań. Oprócz kolejnej rundy WSMP była to też okrągłą 10 rocznica cyklu Maluch Trophy, który wskrzesił do życia wyścigowe Maluchy czyli polski filar motorsportu. A tutaj nie mogło zabraknąć Jacka Chojnackiego, który pozostał wierny Fiatom 126p. Mistrz wystartował w Poznaniu razem z synem.

Na szybko licząc to już 44 lata jak Jacek Chojnacki uczestniczy w sportach motorowych. Od samego początku był wierny Fiatowi 126p, a jedyną zmianą była przesiadka do Fiata Cinquecento i Seicento. Później podczas startów syna w PP Junior Buggy powrócił do Maluchów. Trudno się dziwić, że półki w biurze Chojnackiego uginają się od pucharów i szarf zdobytych za kierownicą Maluchów.

W międzyczasie w jego serwisie powstawały silniki do aut startujących w rajdach, wyścigach i rallycrossie. A kiedy pojawił się wyścigowy puchar dedykowany modelom 126p to dawne emocje odżyły na nowo.

W rocznicowym wyścigu Maluch Trophy w drugim aucie, które prezentowaliśmy na łamach naszego serwisu, wystartował syn czyli Jacek Chojnacki Junior. Jak się można było domyśleć nie trzeba go było długo namawiać, tym bardziej, że był to również prezent urodzinowy od taty dla syna. Pomysł bardzo dobry bo „młody” ma za sobą ogromne doświadczenie w popularnych „szayowozach”, gdzie wywalczył tytuły na koniec sezonu. Oczywiście były to pojazdy budowanie na bazie Fiatów 126p. Co prawda minęło od tego czasu już ok. 9 lat, ale Junior nie zapomniał jak się jeździ.

W Poznaniu Junior jak i Senior poradzili sobie bardzo dobrze. Spotkali się także na podium. Zarówno w pierwszym jak i drugim wyścigu. Pierwszego dnia w Div0 ojciec pokonał syna o zaledwie 0,191 sekundy, a trzeci Paweł Krakowski stracił do pierwszego miejsce tylko półtorej sekundy. W drugim wyścigu Jacek Chojnacki Junior zajął drugie miejsce, a Jacek Chojnacki Senior trzecie miejsce. Pogodził ich Marek Kurzętkowski, który wygrał drugi rocznicowy wyścig, ale jego przewaga wynosiła zaledwie niecałe 0,2 sekundy. Co ciekawe to była pierwsza sytuacja kiedy Junior i Senior startowali razem w tym samym wyścigu!

Jacek Chojnacki junior i Jacek Chojnacki | fot. Tomasz Kubiak

Na torze momentalnie powróciły emocje i radość z jazdy u Jacka Chojnackiego Juniora. Odrdzewienie przyszło bardzo szybko, co było widać po wynikach i pewności jazdy na torze. Czy spontaniczny pomysł zamieni się w powrót na tor? Na razie nie wiadomo. Na pewno była to świetna przygoda i chyba jeden z najlepszych prezentów urodzinowych.

Zielony klasyczny Maluch powróci na Tor Poznań jeszcze w październiku. Jednak za kierownicą zasiądzie Ola Ossowska, która spróbuje swoich sił w Maluch Trophy i WSMP.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE