Jesteśmy w połowie marca, ale także już w połowie Pucharu Toru Słomczyn 2023. Sezon został rozplanowany na początku i na końcu kalendarza, więc po dzisiejszych emocjach czeka nas prawie pół roczna przerwa. A II runda odbyła się pod dyktando trzech kierowców.

II runda miała nieco mniejszą frekwencją do jakiej nas przyzwyczaiła. Część kierowców wybrała się na wydarzenie na torze Kielce bowiem oba SuperOesy wypadły w tym samym terminie. Był więc to trudny wybór bo obie imprezy cieszą się sporym zainteresowaniem, niestety w dojść dużej części tych samych uczestników.

Słomczyn przywitał załogi nietypową pogodą. Były to pierwsze słoneczne zawody w tym roku. Dotychczas podczas Pucharów Toru czy Monte Calvarii na uczestników czekał śnieg, deszcz lub wiatr. A często wszystko na raz. Wreszcie przyszedł czas na rywalizację w suchych warunkach.

Od pierwszego przejazdu zdecydowanym liderem był Michał Godusławski w Mitsubishi Lancer. Michał zgarnął wszystkie przejazdy. Łączna przewaga na mecie nad drugim kierowcą wynosiła 24 sekundy. Drugie miejsce wywalczył Paweł Budzik startujący w drugim Lancerze. Próbował atakować, udawało się zbliżyć do Michała na kilka sekund, ale finalnie nie udało się wyprzedzić czerwonego Lancera i musiał zadowolić się trzecią pozycją. Paweł musiał patrzeć w lusterka bo gonił go Michał Borsuk w Renault Megane. Ta trójka okupowała top 3 niemal przez cały weekend. raz tylko tą dominację przerwał Grzegorz Klimczyk, który swoją Hondą Civic na trzecim przejeździe wykręcił trzeci czas. Michał Borsuk obronił się przed atakami Grzegorza i wywalczył trzecie miejsce w generalce.

Podobnie jak w generalce, tak również w klasie 1 z duża przewagą wygrał Michał Zach w Fiacie Seicneto. Drugie miejsce w kolejnym Seicento wywalczył Mariusz Siedlecki. Trzecie miejsce wywalczył w niepozornym Saxo Adrian Komakowski. W klasie 2 zwyciężył Dawid Lontkowski w Hondzie Civic. Awansem na ostatnim przejeździe na drugie miejsce wskoczył Michał Paprocki w VW Lupo. Awans odbył się kosztem Wojciecha Bludnika w Fiacie Seicento który spadł na trzecie miejsce.

Bartosz Mostek zwyciężył w klasie 3 przed Grzegorzem Zarzyckim i Jackiem Rodziewiczem. Wspomniany wcześniej Grzegorz Klimczyk swoją Hondą wywalczył pierwsze miejsce w swojej klasie 4. Wyprzedził dwóch kierowców Renault czyli Piotra Maciejuka w Clio i Daniela Dymkowskiego w Megane. Michał Borsuk wygrał w klasie 5 przed Mikołajem Mielcarzem i Szymonem Sienko. Kierowcy Lancerów zajęli także dwa pierwsze miejsca w klasie 6, a podium uzupełnił Mariusz Regulski w Audi A3.

Teraz przed zawodnikami spory okres przerwy. Puchar Toru Słomczyn powróci dopiero 14 października jak uspokoi się sportowy sezon kartingowo – rallycrossowy na Autodromie Słomczyn. 2 runda Pucharu Toru Słomczyn otworzyła także cykl Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Super Sprincie.