Jakub Matulka i Daniel Dymurski będą rywalizować w słowackiej rundzie RSMP

Po emocjonującym i udanym występie na Warmii i Mazurach, załoga LOTTO Matulka Rally Team wraca na odcinki specjalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Jakub Matulka i Daniel Dymurski już w najbliższy weekend (12–14 lipca) wystąpią w słowackiej rundzie polskiego czempionatu, którą będzie 50. Garrett Rally Košice.

Jakub Matulka i Daniel Dymurski, reprezentujący barwy LOTTO Matulka Rally Team, wracają za kierownicę Škody Fabii Rally2 evo i już w ten weekend wyruszą na odcinki specjalne 50. Rajdu Koszyc. Słowacka impreza będzie czwartą tegoroczną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wśród 23 załóg (do udziału w całym rajdzie zgłoszone są 93 załogi) uprawnionych do zdobywania punktów w krajowym czempionacie znajduje się cała czołówka klasyfikacji generalnej RSMP.

– Za nami już trzy rundy RSMP. Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale ogólnie jestem zadowolony, bo każdy kilometr to zdobyte doświadczenie. Fajnie było wrócić do Fiesty i pojechać Rajd Polski, ale teraz skupiamy się już na tym, co czeka nas na oesach w okolicach Koszyc. Startowałem tam dwa lata temu jednak każdy rajd to inna historia. Jestem zmotywowany i myślę, że dobrze przygotowany do rywalizacji. Na pewno chcę dać z siebie wszystko i osiągnąć jak najlepszy wynik wśród załóg i kierowców mających na tych trasach o wiele więcej wiedzy i doświadczenia. Nie będzie łatwo, więc mocno ściskajcie kciuki – mówi przed startem imprezy Jakub Matulka, mistrz Polski 2023 w klasie 3.

Za Matulką i Dymurskim najlepszy wynik w karierze osiągnięty na odcinkach rajdowych, którym było drugie miejsce w ORLEN 80. Rajdzie Polski, siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, w kategorii WRC3. Sam Kuba miał już natomiast okazję rywalizować na asfaltowych trasach w okolicach Koszyc. W 2022 za kierownicą Forda Fiesty R200 wywalczył tutaj pierwsze miejsce w klasie NAT4 i trzecie w kategorii 2WD.

50. Garrett Rally Košice po dwóch latach znów gościć będzie najlepsze polskie załogi rajdowe. Ostatni raz miało to miejsce w 2022 roku. Tegoroczna edycja liczyć ma dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 125 kilometrów.

Pierwszy etap zmagań rozpocznie się w sobotę około godziny 14:40. Wtedy też na pierwszą próbę OS1/OS3 Izra (9,4 km) powinna wyjechać załoga otwierająca rajd. W tej samej pętli zawodnicy pokonają jeszcze jeden oes OS2/OS4 Bogota (18,7 km). Po serwisie rajdówki znów przejadą powyższe dwa odcinki, a rywalizację pierwszego dnia zakończy OS5 Optima (4,6 km).

Niedziela rozpocznie się już około godziny 8:30 i będzie liczyć sobie niespełna 64 kilometry oesowe rozłożone na dwa odcinki specjalne, przejeżdżane przez zawodników dwukrotnie. Na początek OS6/OS8 Herľany (13,1 km), a po nim OS7/OS9 Regeta (18,7), który podczas drugiego przejazdu będzie również dodatkowo punktowanym Power Stage’m. Nieoficjalne wyniki 50. Garrett Rally Košice powinniśmy poznać przed godziną 15:00.

Starty Jakuba Matulki wspiera Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, a także Złomex S.A., TG Recycling, DB Logistic oraz Park Poniwiec.

Klasyfikacja generalna RSMP przed 50. Garrett Rally Košice (3/7):

1. Grzyb/Binięda 89 pkt.
2. Szeja/Szeja 79 pkt.
3. Gabryś/Syty 56 pkt.
4. Matulka/Dymurski 53 pkt.
5. Sobczak/Marczewski 41 pkt.
6. Kołtun/Pleskot 41 pkt.
7. Byśkiniewicz/Siatkowski 41 pkt.
8. Marczyk/Gospodarczyk 35 pkt.
9. Kotarba/Kotarba 32 pkt.
10. Kowalczyk/Hryniuk 31 pkt.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2024:

– 26–28 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt) – ZAKOŃCZONA
– 18–19 maja: Rajd Nadwiślański (asfalt) – ZAKOŃCZONA
– 6–8 czerwca: Valvoline Rajd Małopolski (asfalt) – Runda FIA CEZ – ZAKOŃCZONA
– 13–14 lipca: Rajd Koszyc (asfalt) – Runda FIA CEZ / Runda mistrzostw Słowacji
– 8–10 sierpnia: Rajd Rzeszowski (asfalt) – Runda FIA ERT / Runda FIA CEZ
– 12–14 września: Rajd Wisły (asfalt)
– 11–13 października: Rajd Śląska (asfalt) – Runda FIA ERC