sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiJan Przyrowski wicemistrzem świata

Jan Przyrowski wicemistrzem świata

Polski kierowca Jan Przyrowski został drugim wicemistrzem świata po weekendzie wyścigowym FIA Karting World Championship we włoskim Sarno. Kolejny z Polaków w kategorii OK Junior Maciej Gładysz zajął czwarte miejsce.

Tytuł wicemistrzowski Jana Przyrowskiego to drugi wielki sukces polskiego kierowcy w tym sezonie. Wcześniej Przyrowski zanotował w tym roku drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Dwa tytuły wicemistrzowskie w rozgrywkach FIA to wielkie osiągnięcie młodego zawodnika z Rossoczycy.

Weekend wyścigowy w Sarno we Włoszech był niezwykle emocjonujący. Zakończył jednocześnie tegoroczne rozgrywki w ramach mistrzostw FIA. Na włoskim torze wystartowało dziewięciu polskich kierowców. Wśród juniorów rywalizowali Jan Przyrowski, Maciej Gładysz, Iwo Beszterda i Marcel Kasprzycki. W kategorii OK Jakub Rajski, Maksymilian Angelard, Maksymilian Obst, Karol Pasiewicz oraz Gustaw Wiśniewski.

W wielkim finale zobaczyliśmy tylko trzech zawodników kategorii OK Junior. Jan Przyrowski zajął trzecie miejsce, Maciej Gładysz był czwarty, a Iwo Beszterda po karze wylądował na miejscu dwudziestym. Finałowa batalia była niczym horror. Przyrowski ruszył do wyścigu z pierwszej linii, ale na samym początku spadł na piętnastą pozycję. Gdy wydawało się, że jego szanse na podium zostały pogrzebane Polak ruszył do odrabiania strat. Ostatecznie przesunął się na czwartą pozycję i na tej finiszował, ale wskutek kar dla rywali został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Z kolei Maciej Gładysz wystartował z pozycji 16. i w trakcie całego wyścigu przebijał się do przodu mijając metę jako ósmy kierowca. Po weryfikacji kar został sklasyfikowany na czwartym miejscu, co jest jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze.
Trzeci z Polaków Iwo Beszterda wystartował z 12. pola startowego, a minął metę na 17. miejscu. Po karze uplasował się jako 20. zawodnik finału.

Pozostali polscy kierowcy zakończyli swój udział w zawodach na super heatach i nie awansowali do finałów. W OKJ Marcel Kasprzycki zajął po ssuper heatach 44. pozycję, a w OK pięciu Polaków uplasowało się na 44. Gustaw Wiśniewski, 45. Karol Pasiewicz, 48. Jakub Rajski, 64. Maksylimian Obst, 72. Maksymilian Angelard.

Mistrzami świata 2022 zostali Enzo Tarnvanichkul z Tajlandii w OK Junior oraz Matheus Morgatto z Brazylii w OK.

Klasyfikacja OK Junior
1. Enzo Tarnvanichkul THA
2. Adam Hideg HUN
3. Jan Przyrowski POL
4. Maciej Gładysz POL

20. Iwo Beszterda POL

Klasyfikacja OK
1. Matheus Morgatto BRA
2. Tuukka Taponen FIN
3. Oscar Pedersen SWE

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here