poniedziałek, 3 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiJan Przyrowski wicemistrzem świata

Jan Przyrowski wicemistrzem świata

Polski kierowca Jan Przyrowski został drugim wicemistrzem świata po weekendzie wyścigowym FIA Karting World Championship we włoskim Sarno. Kolejny z Polaków w kategorii OK Junior Maciej Gładysz zajął czwarte miejsce.

Tytuł wicemistrzowski Jana Przyrowskiego to drugi wielki sukces polskiego kierowcy w tym sezonie. Wcześniej Przyrowski zanotował w tym roku drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Dwa tytuły wicemistrzowskie w rozgrywkach FIA to wielkie osiągnięcie młodego zawodnika z Rossoczycy.

Weekend wyścigowy w Sarno we Włoszech był niezwykle emocjonujący. Zakończył jednocześnie tegoroczne rozgrywki w ramach mistrzostw FIA. Na włoskim torze wystartowało dziewięciu polskich kierowców. Wśród juniorów rywalizowali Jan Przyrowski, Maciej Gładysz, Iwo Beszterda i Marcel Kasprzycki. W kategorii OK Jakub Rajski, Maksymilian Angelard, Maksymilian Obst, Karol Pasiewicz oraz Gustaw Wiśniewski.

W wielkim finale zobaczyliśmy tylko trzech zawodników kategorii OK Junior. Jan Przyrowski zajął trzecie miejsce, Maciej Gładysz był czwarty, a Iwo Beszterda po karze wylądował na miejscu dwudziestym. Finałowa batalia była niczym horror. Przyrowski ruszył do wyścigu z pierwszej linii, ale na samym początku spadł na piętnastą pozycję. Gdy wydawało się, że jego szanse na podium zostały pogrzebane Polak ruszył do odrabiania strat. Ostatecznie przesunął się na czwartą pozycję i na tej finiszował, ale wskutek kar dla rywali został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Z kolei Maciej Gładysz wystartował z pozycji 16. i w trakcie całego wyścigu przebijał się do przodu mijając metę jako ósmy kierowca. Po weryfikacji kar został sklasyfikowany na czwartym miejscu, co jest jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze.
Trzeci z Polaków Iwo Beszterda wystartował z 12. pola startowego, a minął metę na 17. miejscu. Po karze uplasował się jako 20. zawodnik finału.

Pozostali polscy kierowcy zakończyli swój udział w zawodach na super heatach i nie awansowali do finałów. W OKJ Marcel Kasprzycki zajął po ssuper heatach 44. pozycję, a w OK pięciu Polaków uplasowało się na 44. Gustaw Wiśniewski, 45. Karol Pasiewicz, 48. Jakub Rajski, 64. Maksylimian Obst, 72. Maksymilian Angelard.

Mistrzami świata 2022 zostali Enzo Tarnvanichkul z Tajlandii w OK Junior oraz Matheus Morgatto z Brazylii w OK.

Klasyfikacja OK Junior
1. Enzo Tarnvanichkul THA
2. Adam Hideg HUN
3. Jan Przyrowski POL
4. Maciej Gładysz POL

20. Iwo Beszterda POL

Klasyfikacja OK
1. Matheus Morgatto BRA
2. Tuukka Taponen FIN
3. Oscar Pedersen SWE

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Maksymiuk na Maxa!: „Mają rozmach skurczybyki!”, czyli finał Drift Masters w Łodzi [Felieton]

Myślałem i głęboko w to wierzyłem, że w Polskim "skostniałym" i "zaściankowym" motorsporcie zorganizowanie imprezy na stadionie...

140 zgłoszeń na MP i CEZ Rallycross na Slovakiaring

Organizator podał prowizoryczną listę zgłoszeń na zawody Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross na Slovakiaring. Na starcie...

Puchar Toru Słomczyn – rywalizacja dla kierowców amatorów

W najbliższy weekend kierowcy z Warszawy i okolic będą mieli idealną okazję do rywalizacji na torze wyścigowym....

Best of Rajd Wisły 2022 – Kupchuck Records

Kolejna dawka ciekawych ujęć z trasy 67 Rajdu Wisły. Zapraszamy do produkcję filmową od Kupchuck Records.

Wierzbicki mistrzem Unitel Mazda MX-5 Cup 2022

Najmłodszy kierowca tegorocznej, drugiej edycji pucharu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland już w piątek po południu, po...

NAJPOCZYTNIEJSZE