Janduła wygrywa pomimo kary

Fot. Tomasz Kubiak

Mirosław Janduła odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2021 Maluch Trophy. Zdobywca pole position musiał odrobić straty po odbyciu kary drive-through.

Janduła obronił prowadzenie po starcie i zaczął odjeżdżać od ruszających za nim Roberta Wilka i Qby Sykuckiego. Już kilka okrążeń później aktualny Mistrz Polski musiał jednak zjechać na karę przejazdu przez boksy, która zepchnęła go na drugą lokatę – w międzyczasie Sykucki znalazł się przed Wilkiem, który zaczął szybko tracić tempo względem czołowej dwójki.

Jadący szybciej Janduła nie miał jednak problemu z tym, aby odzyskać prowadzenie i wyprzedził Sykuckiego na końcu prostej startowej na początku siódmego okrążenia. Od tego momentu kontrolował już sytuację i zmierzał do mety po zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu. Sykucki finiszował zaledwie trzy sekundy później, z kolei Wilk stracił do tej dwójki aż minutę.

W wolniejszej dywizji 0 pewnie triumfował Marek Kurzętkowski, za którym o drugie miejsce rywalizowali Paweł Krakowski, Jacek Chojnacki i Jakum Dałek – całą trójkę na mecie dzieliły tylko cztery sekundy.

Kolejne pozycje zajęli Jarosław Matuszak i zmagający się z problemami technicznymi Grzegorz Socha. Eric Czajor nie wystartował z kolei do wyścigu, po tym jak jego samochód odmówił posłuszeństwa na starcie do okrążenia formującego.

Drugi wyścig Maluch Trophy odbędzie się w niedzielę o 10:55.