piątek, 24 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościJanduła wygrywa pomimo kary

Janduła wygrywa pomimo kary

Mirosław Janduła odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2021 Maluch Trophy. Zdobywca pole position musiał odrobić straty po odbyciu kary drive-through.

Janduła obronił prowadzenie po starcie i zaczął odjeżdżać od ruszających za nim Roberta Wilka i Qby Sykuckiego. Już kilka okrążeń później aktualny Mistrz Polski musiał jednak zjechać na karę przejazdu przez boksy, która zepchnęła go na drugą lokatę – w międzyczasie Sykucki znalazł się przed Wilkiem, który zaczął szybko tracić tempo względem czołowej dwójki.

Jadący szybciej Janduła nie miał jednak problemu z tym, aby odzyskać prowadzenie i wyprzedził Sykuckiego na końcu prostej startowej na początku siódmego okrążenia. Od tego momentu kontrolował już sytuację i zmierzał do mety po zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu. Sykucki finiszował zaledwie trzy sekundy później, z kolei Wilk stracił do tej dwójki aż minutę.

W wolniejszej dywizji 0 pewnie triumfował Marek Kurzętkowski, za którym o drugie miejsce rywalizowali Paweł Krakowski, Jacek Chojnacki i Jakum Dałek – całą trójkę na mecie dzieliły tylko cztery sekundy.

Kolejne pozycje zajęli Jarosław Matuszak i zmagający się z problemami technicznymi Grzegorz Socha. Eric Czajor nie wystartował z kolei do wyścigu, po tym jak jego samochód odmówił posłuszeństwa na starcie do okrążenia formującego.

Drugi wyścig Maluch Trophy odbędzie się w niedzielę o 10:55.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Votum pamięci Agnieszki Pyry – zbiórka trwa!

Rajdowa brać kolejny raz pokazała dowód swojego braterstwa i jedności. Zbiórka będąca hołdem dla tragicznie zmarłej Agnieszki...

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch...

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

NAJPOCZYTNIEJSZE