Jannerrallye – wyciąganie Fabii RS Rally2 z basenu przeciwpożarowego [wideo]

223
Jannerrally.jpeg
fot. Beres Gabor

Jak bezpiecznie wyciągnąć maszynę zatopioną po dach w basenie przeciwpożarowym? Na szczęście strażacy z Austrii podołali temu zadaniu. W sieci pojawił się film prezentujący moment wydobycia Skody Fabii RS duetu Kaferbock/Minor po pechowej kraksie w 37. Jannerrallye – pierwszej odsłonie Rajdowych Mistrzostw Austrii.

Nagranie udostępnione w serwisie YouTube pozwala odpowiedzieć na pytanie jak doszło do pechowej kraksy Johannesa Kaferbocka i Ilki Minor… Załoga z numerem #9 zbliżała się do lewego zakrętu na 15. oesie „Rubble Master Sand”. Trudne, zimowe warunki spowodowały, iż Johannes wyraźnie „przestrzelił” zakręt, wypadając poza trasę. Pech chciał, że znajdował się tam niewielki zbiornik, przypominający lokalne zbiorniki pożarowe. Maszyna zatonęła… Załoga zdołała jednak w porę opuścić auto i wspiąć się na dach. Na szczęście pojazd udało się wyciągnąć, choć miejscowe służby mundurowe musiały wypompować sporą część wody.

Zobacz też: PZM: „Nie chcieliśmy uderzać w żadną grupę, a rozwiązać palący problem”

 

Impreza będąca premierową rundą Rajdowych Mistrzostw Austrii oraz lokalnych pucharów niższego szczebla wystartowała 5 stycznia. Organizator wytyczył osiemnaście odcinków o długości około stu sześćdziesięciu kilometrów. Na linii startu nie zabrakło znanych nazwisk – swój start potwierdzili między innymi Marlin Laszlo, Filip Mares, Jan Cerny i Chris Ingram. Z triumfu cieszył się Michael Lengauer, pilotowany przez Erik Fursta. Drugie miejsce zajął urzędujący czempion Simon Wagner z Geraldem Winterem na prawym fotelu. Podium 37. edycji Jannerrallye uzupełnił brat Simona, Julian i Hanna Ostlender. Jarosław Kołtun i Irek Pleskot wycofali się z rajdu ze względu na problemy z silnikiem. Marcin Niwergol i Michał Kuśnierz zameldowali się na przedostatnim miejscu, wykorzystując system „super rally”.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.