JAPFEST: Miało nas tu nie być – film dokumentalny

18

Organizatorzy cyklu JAPFEST opublikowali pełnometrażowy film dokumentalny pod tytułem „Miało nas tu nie być”.

Ponad godzinna produkcja opowiada nie tylko o imprezach, jakie odbyły się w 2023 roku, ale o całej 10-letniej historii największego święta japońskiej motoryzacji w Europie centralnej.

Jak zapowiada film sam organizator: „Latami zbieraliśmy się aby nagrać dokument, który pokaże JAPFEST od kuchni. Okazja nadarzyła się sama, ponieważ właśnie na dziesięciolecie dotarliśmy do miejsca docelowego jakim jest Tor Poznań. Ponad rok temu gdy wiedzieliśmy już, że to się wydarzy, zaczęliśmy nagrywać, bo wiedzieliśmy, że przed nami rzeczy wielkie i rzeczy trudne. Zobaczycie w tym filmie perspektywę nie tylko organizatora, ale przede wszystkim uczestnika, tunera, wystawcy, artysty, podwykonawcy, wolontariusza. Zobaczycie pełny przekrój tego czym jest JAPFEST i kto go tworzy. Przed Wami piękna historia o tym jak wiele wątków splata się w kulminacyjne momenty kiedy tworzy się historia, o tytanicznym zaangażowaniu i pasji wielu osób, które są wokół nas. Jeszcze nigdy nie pokazaliśmy tego co robimy w tak szczery i obiektywny sposób, jak w tym filmie”.

Znamy już datę tegorocznej edycji JAPFEST, która znów odbędzie się na Torze Poznań. Więcej informacji znajdziecie w tym materiale.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.